• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer do gier

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
Witam, mam taki komputer:

Plyta Główna: Gigabyte GA-H61M-S1, Pamięć ram: Goodram 4gb 1333MHz DDR3, Grafika: Nvidia GeForce GTX 650 1024MB, Procesor: Intel Core i5 3550.
Pytanie, czy warto inwestować w grafikę 4GB lub chociaż 2GB czy to przeżytek i lepiej już szykować kasę na całego nowego kompa? I jeśli wymienić tą grafikę to na jaką konkretnie? Główni chodzi o granie w cs:go.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
750/1050ti ?
komentarz 10 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Sprawdź jakie gniazdo obsługuję płyta (bo jak nie obsługuje gddr5 to klapa)
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
CS:GO jest prockożerną grą, co nie znaczy, że i5 nie daje sobie z nią rady. Jak masz solidny, markowy zasilacz, do tego CPU bardzo dobry będzie GTX 1060 6GB, które w najbliższym czasie mają potanieć. Przydałoby się też co najmniej 8GB RAM i zestaw będzie funkcjonalny, spokojnie na nim pograsz na średnich/wysokich nawet w nowe tytuły.
komentarz 10 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
mi na
i7 4790
gtx 1050ti dual oc 4gb
16gb ram
dysk sshd
i wszystkie nowe tytuły śmigają (np, apex, fortnite, GTA V na najwyższych)
komentarz 10 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Tak, a świstak siedzi i zawija... to po co ludzie by kupowali GTX'a 1080 skoro 1050Ti dźwignie wszystko na maxa? Na tej karcie w nowe, wymagające tytuły można sobie pograć co najwyżej na średnich przy utrzymaniu komfortowych 30fps.
komentarz 10 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
pff mam ci może jeszcze filmy nagrywać ? wszystkie wymienione gry na maksymalnych, ładnie i płynnie. Mojemu znajomemu na 960 oc działa apex na najwyższych ;) gry nie idą do przodu bo sprzęt stoi w miejscu. Twój argument to będzie rtx... tylko szkoda że on dodaje tylko realistyczne cienie. Widzę że pseudo znawca który gra albo na 1080ti lub na jakimś drewnie
komentarz 10 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Przestań tworzyć flame "pseudo znawco". Akurat używam 1050 Ti i w takich grach jak np. Wiesiek 3 albo COD trzeba iść z detalami w dół, żeby grało się komfortowo, chyba że komuś nie przeszkadzają dropy i stuttering, aby tylko suwaki były na maxa w prawo.
komentarz 10 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
A czy ja mówiłem że gram w wieśka 3 na najwyższych ?
komentarz 11 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ta karta jest ok, ale ma bardzo zawyżone napięcie i pobór prądu jest nieadekwatny do wzrostu wydajności. Przekłada to się także na temperatury i kulturę pracy, ale to już zależy od poszczególnego modelu. Można przeprowadzić undervolting, ale to też jest kwestia indywidualna. Jeżeli nie masz czasu lub nie chcesz czekać na obniżenie cen konkurencji i powyższe mankamenty Ci nie przeszkadzają możesz śmiało brać, bo aktualne ceny radeonów są na prawdę przyzwoite.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz, a to jest bardzo istotne przy modernizacji.
komentarz 11 marca 2019 przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
Zasilacz mam od modecom 500w.

Zastanawiam się nad tą co podałem wczeswcze i tą: https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-580-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-11265-31-20g-979887/

Jak myślisz co bardziej opłacalne ?
komentarz 11 marca 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Wtrącę się w tą rozmowę, ale jeżeli masz modecoma (tym bardziej jeśli któryś z modeli FELL czy tam FEEL) to szybko go zmień, jest to zasilacz z tzw. czarnej listy zasilaczy.

 https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Patryq Nowicjusz (160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...