• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ile musiałbym wydać na nowy komputer lub upgrade obecnego do pracy i gier?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
230 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
zamknięte 27 kwietnia 2021 przez KamQiX

Cześć! Przychodzę do Was z prośbą o poradę co najlepiej zrobić w mojej sytuacji. Obecnie posiadam komputer o następujących podzespołach:

  • MSI B250 PC Mate
  • AMD Ryzen 3 1200
  • Geforce GTX 1050 Ti
  • 8 GB RAM
  • Silentium PC Vero L2 500W
  • SSD ADATA 120 GB + HDD 1 TB

Komputer służy mi do pracy jako grafik 2D (Adobe Illustrator + Photoshop), tworzenia gier (Unity), oraz do grania w gry. Na razie jako tako do grafiki i Unity mi wystarcza, ponieważ nie robię jakichś skomplikowanych i wymagających rzeczy. Natomiast chciałbym zagrać np. w Red Dead Redemption 2. Rozważam 3 scenariusze:

  1. Zainwestować w nowy komputer
  2. Ulepszyć obecnie posiadany komputer
  3. Zakup konsoli (np. PS4 lub Xbox One) i inwestycja w komputer stricte do pracy w przyszłości, kiedy będzie to bardziej opłacalne.

Proszę o porady smiley W przypadku dwóch pierwszych scenariuszy, proszę również o przybliżenie mi, ile powinienem uzbierać funduszy na takie inwestycje. Oczywiście pewnie bym mógł poświęcić pół dnia, albo więcej na research rynku, ale wolę najpierw zapytać ludzi, który już mają wiedzę w tym temacie i nie muszą długo szukać smiley

komentarz zamknięcia: Kupiłem na razie PS4 Pro. Dzięki za pomoc :)
1
komentarz 25 kwietnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Zależy co robisz w tym Unity i na jakiej jakości chcesz grać. Żeby mieć 120 FPS w 4k na full detalach do tego np stream w tle to 30k zł to tak lekką ręką można wydać. Do tego monitor. Skoro pracujesz jako grafik to zapewne używasz coś od Eizo....
komentarz 25 kwietnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Unity to na razie proste platformówki 2D, gdzie nawet obecny komputer daje radę. Dopiero się uczę robienia gier. Natomiast w grach wystarczy mi 60 FPS w FullHD, na ustawieniach graficznych bardzo wysokich, niekoniecznie ultra. No i mówimy o samym komputerze. Monitor mam. Faktycznie jest to Eizo 24'' w FullHD.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 kwietnia 2021 przez Ludek Obywatel (1,560 p.)
wybrane 27 kwietnia 2021 przez KamQiX
 
Najlepsza
Opcja 3 wydaje się być najlepsza. Ale powiedz jeszcze ile chcesz wydać na ulepszenie komputera.
komentarz 25 kwietnia 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Dzięki za odpowiedź. Na ten moment nie wiem. Właśnie tego dotyczy to pytanie, żebyście mi pomogli określić ile musiałbym wydać na komputer, który posłuży do pracy i gier. Na razie przede wszystkim do gry Red Dead Redemption 2.
1
komentarz 25 kwietnia 2021 przez Ludek Obywatel (1,560 p.)
W momencie "dramatu na rynku PC" brałbym konsole (na upgrade kompa musiałbyś wydać nawet 2 lub nawet 3 razy więcej+nie ma kart graficznych a jak są to 2 razy droższe).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez smg Użytkownik (760 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Patryq Nowicjusz (160 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...