• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po zmianie płyty głównej w laptopie komputer nie startuje

Object Storage Arubacloud
0 głosów
133 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mateusz Sokołowski Nowicjusz (140 p.)
Witam mam problem dość nietypowy, przynajmniej dla mnie. Mam do zrobienia asusa k52f , plyta padla po zalaniu. Zakupiłem uzywana z tego samego modelu, bez procesora bo mój jest sprawny. Intel.Core i3 350m. Osoba od której kupiłem mówi że plyta jest sprawna. I tu pojawia się problem. Laptop po odpaleniu zakręci ra wentylatorem i nic. Próbowałem bez ramu z ramem itp. To samo. Zasilacz jest okej ale niepokoi mnie jedno. Moja plyta miała oznaczenie k52f rev 2.0 ta nowa ma k52f rev 2.2. Co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? Ktoś sugerował aktualizację biosu ale nie wiem jak mam to zrobić. Stara plyta uwalona a na tej komp wcale nie wstaje

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2019 przez Christopher Dula Obywatel (1,100 p.)
Jedyne 2 możliwości:

1.Jesteś pewny ze twój procesor jest sprawny ? i poprawnie zainstalowany/zalutowany ?

2.Istnieje możliwość ze płyta główna jest niesprawna.

Rev2.0 od rev 2.2 powinna mieć co najwyżej innego biosa,jakieś zmiany kosmetyczne,raczej bym się tym nie przejmował,powinna wstawać a w najgorszym razie dawać beep coody.

Miałem podobną sytuacje,i gniazdo procesora było uwalone,objawy były identyczne,zakręcił wentylatorami i nic więcej.
komentarz 18 lutego 2019 przez Mateusz Sokołowski Nowicjusz (140 p.)
Sprzedający twierdzi, że na 100% działa niby daje 14 dni gwarancji na płytę aczkolwiek nie wiem czy mi to przyjmie, jeśli mu odpali. Procesor jest sprawny , bo wczesniej była diagnoza płyty poprzedniej która umarła i podpinali osobno procesor i był sprawny.
komentarz 18 lutego 2019 przez Mateusz Sokołowski Nowicjusz (140 p.)
Tyle co jeszcze mogę powiedzieć to to, że procesor się nagrzewa w ciagu tej 1 sekundy kiedy zakręci wentylator

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 676 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Gring.l Nowicjusz (160 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 254 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Przemek49 Obywatel (1,260 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...