• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy przy zmianie płyty głownej i karty graficznej musze zmienić system

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
662 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez 25GuDbEs Początkujący (360 p.)
Witam ostatnio postanowiłem usprawnić swój komputer o nową płytę główna ,MSI b85 g 43 Gaiming  kartę graficzna radeona zasilacz na mocniejszy i dysk ssd 240 gb (procesor i5 4460 kość ramo ddr3 1600mhz dysk SSHD 1 tb zostają ) moje pytanie brzmi czy po tej wymianie muszę kupić nowy system informatyk powiedział mi że nie mogę przenieś go z sshd na ssd bo nie będzie dzałał bo wymieniłem kartę graficzna i płytę głownom i właśnie o to chodzi czy przy wymienie karty graficznej i płyty głownej trzeba zmienieać system na nowy czy nie można go poprostu przenieś z dysku na dysk ponieważ chciał bym aby system po usprawnieniu komputera znalazł się na ssd

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Powiem Ci z własnego doświadczenia, a przerabiałem to już parę razy w życiu... Gdy zmieniasz płytę to rób od nowa instalkę windowsa... Teoretycznie można puścić pełne doinstalowanie sterowników do całego sprzętu (różne mostki itp.) ale w praktyce zawsze kończyło się to jedną wielką kupą i formatem :)

Także w tej chwili przy każdej takiej zmianie odradzam próby utrzymania obecnego systemu, bo z mojego doświadczenia wynika, że wcześniej czy później coś się ... więc najlepiej skopiuj wazne dane, podpinaj nową płytę i rób format z nową instalką.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez 25GuDbEs Początkujący (360 p.)
Dziękuje za odp czyli z tego co Pan napisał nie warto bawić się w to co jest już zainstalowane i doinstalowywać różne sterowniki na dysku tylko no i tu jest problem bo za bardzo ja sie nie znam na na tym jak się instulje system i w jaki sposób to jest zadanie informatyka (wiem mogę sie spytać informatyka ale jeszcze komputer jest u mnie a ja robi kosztorys) ale tak dla mojej wiadomości czy muszę kupować od nowa licencje Windowsa czy nie ? :)
komentarz 14 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
nie, licencje masz i jest ona wazna :) musisz miec gdzies naklejkę z numerem seryjnym a płytę z winda mozesz mieć dowolną.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Oj, jeśli ma wersję OEM, to po wymianie płyty może mieć problem z aktywacją.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
aha fakt, jest coś takiego z windami że kupowało się go razem ze sprzetem, ale nigdy nie byłem dobry w te klocki microsoftu z licencjami...
komentarz 14 sierpnia 2018 przez 25GuDbEs Początkujący (360 p.)
No komputer był kupiony w media Markt złożony i zainstalowanym przez nich systemem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Gring.l Nowicjusz (160 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Przemek49 Obywatel (1,260 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...