• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostanie sie do szkoły

Object Storage Arubacloud
0 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez klaudiusz20046 Nowicjusz (160 p.)

Witam,mam pytanie takie jak w temacie, a mianowicie czy z ocenami poniżej jestem w stanie dostać się do technikum na kierunek technik-informatyk,bardzo mi na tym zalezy ponieważ w przyszłości chciałbym zostać programistą lub też bazodanowcem, oto moje oceny na półroczne i oceny z egzaminu probnego. Dodam ze jestem rocznikiem 2004 i pierwszym który jest w 8 klasie i z tego powodu egzamin pisałem tylko z niemieckiego/angielskiego z czego wybralem angielski, polskiego,matematyka, moje oceny opisze w średnich.
Chemia-2.2
Biologia-2.16
Fizyka-2.32
Geografia-2.75
Historia-2.83
Informatyka-4.00
Angielski-2.82
Niemiecki-2.8
Polski-3.52
Matematyka-2.52
Z góry dziękuje o odpowiedzi i prosze o rady z tym związane, pozdrawiam Wesoły

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2019 przez Neeq Obywatel (1,930 p.)
Oceny dość słabe przydałoby się podciągnąć przynajmniej na same 3, ale oczywście oceny to tylko numerki. Według mnie do technikum iść nie warto (mówie tu z mojej perspektywy, sam chodziłem zdałem wszystkie egzaminy zawodowe itp... ale nic nie wyniosłem z tej szkoły) warto tylko wtedy jeśli naprawdę wiesz że w danym technikum jest jakiś naprawdę porządny z powołania nauczyciel. W innym wypadku polecam iść do liceum, jeśli zamierzasz iść później na studia bo po porstu krócej ja straciłem rok życia ;D
komentarz 16 lutego 2019 przez klaudiusz20046 Nowicjusz (160 p.)
O studiach nie myślałem, to oczywiste ze w technikum nic sie nie wyniesie podobnie jak w liceum, myslalem nad tym aby podczas bycia w technikum uczyc sie programowania, operowaniem baz danych itd i poszukac jakiegos zawodu, ew. zaoczne studia
komentarz 16 lutego 2019 przez niezalogowany

@Neeq, bzdura.... i tak żaden nauczyciel nie nauczy ciebie programować. Lepiej jest wybrać pierwszą lepszą szkołę gdzie nie będziesz musiał tracić całego wolnego czasu na wkuwanie biologii czy chemii tylko na uczenie się programowania

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
To szkoła ustala próg wejścia... do jednego technikum z takimi ocenami się dostaniesz do innego nie. Tak więc najlepiej jakbyś poszedł na jakieś dni otwarte i popytał nauczycieli bądź uczniów jakie mniej więcej trzeba mieć oceny , a raczej ile trzeba mieć punktów żeby się dostać. Jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście to przypuszczam , że sprawa będzie bardzo utrudniona z uwagi , że teraz rekrutują się dwa roczniki a więc mamy 2x więcej chętnych , ale tak jak powiedziałem to zależy wszystko od szkoły jaką wybierasz , wypisanie ocen w tym przypadku nic nam nie daje.
komentarz 16 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
2x więcej chętnych, ale szkoły otwierają 2x więcej klas, one nie będą mieszane rocznikami…
komentarz 16 lutego 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
No właśnie nie wszędzie będzie taka możliwość , u mnie aktualnie są 2 klasy informatyczne co roku obie wiadomo zasilane przez gimnazjum i nie robią w tym roku 4 - 2 na podstawowke 2 na gimnazjum , tylko 1 podstawowka , 1 gimnazjum czyli jest ciężej się dostać obu rocznikom. Nie wykluczam , że w wielu szkołach będą otwierać więcej klas ale w tych najbardziej obleganych i tak już jest ciasno , dodawanie w nich klas jest zwyczajnie niemożliwe , fizycznie szkoła nie ma pracowni aby pomieścić tyle osób
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Podobnie jak reszta zauważyła, to zależy od miasta czy też szkoły - do mojego liceum (choć było postrzegane za najlepsze w mieście) dostawał się każdy - od tak, po prostu małe miasto i każdy chętny się liczył więc sytuacja wymusiła, że ilość >> jakość.
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Odpowiedz sobie na pytanie...

- Czy chciałbyś aby operował Cię chirurg który miał takie oceny z anatomii człowieka?

- Czy chciałbyś aby bronił Cię adwokat który miał takie oceny z prawa karnego?

- Czy chciałbyś lecieć samolotem, którego pilot miał takie oceny na kursie latania?

Kiedy ja chodziłem do szkoły to ze średnią 4.5 ciężko było się dostać do liceum. Dzisiaj to jest jedna wielka tragedia.
komentarz 16 lutego 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
No niestety jeśli mówimy o informatyce to te "papierki" są coraz mniej wartościowe :/
komentarz 16 lutego 2019 przez klaudiusz20046 Nowicjusz (160 p.)
Czytałem wiele postów itd, jak zdam technikum i będe umiał coś samodzielnego zaprogramować to moge szukać jakiejś pracy, wszystko przedemną
komentarz 16 lutego 2019 przez klaudiusz20046 Nowicjusz (160 p.)
Własnie to od pana mirosława zelenta zacząłem swoją pracę z c++
1
komentarz 16 lutego 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Ehhh , kursy pana Zelenta pokazują podstawy podstaw. Owszem są dobrej jakości ale ich przepracowanie otworzy ci jedynie furtke do rzeczy bardziej skomplikowanych. Jeśli myślisz , że po technikum będziesz specem w IT to bardzo się rozczarujesz... Na każdym przedmiocie jest poruszana wiedza elementarna której znajomość też tylko otworzy furtki na uczenie się trudniejszych rzeczy a to wszystko już musisz robić sam
komentarz 16 lutego 2019 przez klaudiusz20046 Nowicjusz (160 p.)
napisałem ze zacząłem prace, teraz programuje obiektowo

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 840 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Olafisz Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakub wojownik Początkujący (400 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...