• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kabel coax in i ethernet

0 głosów
43 wizyt
pytanie zadane 7 lutego w Offtop przez Marfarzar Bywalec (2,590 p.)
Do mojego dekodera Horizon jest podłączony kabel coax in. Musiałem przestawić meble i kabel jest za krótki. Wychodzi on z głównego dekodera, który jest w innym pokoju i do mojego przechodzi przez ścianę.

Czy bez przenoszenia głównego dekodera da się np. kupić drugie urządzenie z którego by on wychodził?

I widzę, że w dekoderze jest wejście na kabel ethernet, co trzeba zrobić by po podpięciu z komputerem działało? UPC to załatwia? (obecnie kabel ethernet też jest podłączony do dekodera w innym pokoju)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lutego przez PolYGlok Pasjonat (17,670 p.)
wybrane 7 lutego przez Marfarzar

Najlepsza

Wystarczy to.

(obecnie kabel ethernet też jest podłączony do dekodera w innym pokoju)

To co ty, ile ty masz lat czy mieszkasz pod celę że nie możesz się dowiedzieć czemu ten kabel tam jest wpięty i po co? 

co trzeba zrobić by po podpięciu z komputerem działało?

Może nic a może trzeba skonfigurować ustawienia. 

Czy UPC nie wiem jakbyś się dowiedział apropo pierwszego dekodera to miałbyś to z głowy czy załatwia czy nie- pewnie po części tak.

komentarz 7 lutego przez PolYGlok Pasjonat (17,670 p.)

to nie masz WiFi w komputerze?

spróbuj któryś z tych rzeczy albo kup kartę sieciową do komputera.

komentarz 7 lutego przez Marfarzar Bywalec (2,590 p.)
Nie, nie, akurat z telefonu piszę, bo komputer już wyłączyłem. Internet w komputerze mam, właśnie kablem ethernet z dekodera Horizon
A kabel coax mam do telewizji, właśnie technik go przedłuży, w sensie da dodatkowy kabel chyba, żeby starczył na długość. A o drugim modemie napisałem, bo wtedy nie musiałbym mieć kabli w pokoju tylko modem bym połozył przy komputerze i kabel by starczył na długość. Niestety za drugi modem trzeba płacić tyle samo co za pierwszy, to się nie opłaca, więc wolę przedłużyć. A modemu nie przeniosę, bo wtedy inna osoba miała by właśnie ten sam problem z kablami
komentarz 7 lutego przez PolYGlok Pasjonat (17,670 p.)
no to sobie kup kartę sieciową do komputera za 40pln i nie będziesz potrzebował kabla do komputera.
A przepraszam, nie zrozumiałem. Kilka miesięcy temu miałem (nie pamiętam nazwy) WiFi w USB, czyli podłączone do obudowy komputera, ale zmieniłem na kabel, bo podobno jest najszybszy internet wtedy i rzeczywiście po zmianie miałem lepszy wynik w teście.

Ale dalej się nie zrozumieliśmy, kabel ethernet już mi starcza na długość i mam internet, tylko kabel coax mi nie starcza i nie działa mi telewizja, dlatego technik chyba doda kolejny kabel coax, żeby z modemu do mojego dekodera Horizon starczył na długość

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 49 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 66 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 70 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez luna22 Użytkownik (920 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

62,433 zapytań

108,578 odpowiedzi

226,675 komentarzy

35,901 pasjonatów

Przeglądających: 218
Pasjonatów: 24 Gości: 194

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...