• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kabel coax in i ethernet

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
695 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2019 w Offtop przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Do mojego dekodera Horizon jest podłączony kabel coax in. Musiałem przestawić meble i kabel jest za krótki. Wychodzi on z głównego dekodera, który jest w innym pokoju i do mojego przechodzi przez ścianę.

Czy bez przenoszenia głównego dekodera da się np. kupić drugie urządzenie z którego by on wychodził?

I widzę, że w dekoderze jest wejście na kabel ethernet, co trzeba zrobić by po podpięciu z komputerem działało? UPC to załatwia? (obecnie kabel ethernet też jest podłączony do dekodera w innym pokoju)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
wybrane 7 lutego 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza

Wystarczy to.

(obecnie kabel ethernet też jest podłączony do dekodera w innym pokoju)

To co ty, ile ty masz lat czy mieszkasz pod celę że nie możesz się dowiedzieć czemu ten kabel tam jest wpięty i po co? 

 co trzeba zrobić by po podpięciu z komputerem działało?

Może nic a może trzeba skonfigurować ustawienia. 

Czy UPC nie wiem jakbyś się dowiedział apropo pierwszego dekodera to miałbyś to z głowy czy załatwia czy nie- pewnie po części tak.

komentarz 7 lutego 2019 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Kabel ethernet jest podłączony do modemu w pokoju obok, zamiast modem napisałem dekoder

Podpiąłem ten kabel ethernet z dekodera Horizon do komputera i jest brak internetu. Mimo że ikonka Wi-Fi na dekoderze się świeci, bo jest ustawione. Nie znam się i zadzwoniłem już do UPC, technik przyjedzie w sobotę
komentarz 7 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Kabel ethernet jest podłączony do modemu w pokoju obok, zamiast modem napisałem dekoder

i gdzie dalej idzie ten kabel? 

komentarz 7 lutego 2019 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Przez dziurę w ścianie do mojego pokoju, do mojego komputera
1
komentarz 7 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Dobra już kumam. Nie mieszkam w Polsce to nie wiedziałem co to jest ten dekoder UPC-wygląda to na dekoder tv wraz z modemem i routerem.

To ten kabel co polecałem nie bardzo będzie pasował i nawet nie będzie potrzebny.

Trochę namotałeś piszesz najpierw że:

Wychodzi on z głównego dekodera, który jest w innym pokoju i do mojego przechodzi przez ścianę. 

 później piszesz że to jednak kabel ethernet idzie przez ścianę do twojego komputera. Już nie do końca wiem o co ci chodzi.

Kabel coax powinien wystawać z ściany i przychodzić z zewnątrz albo być podpięty do skrzyneczki do ściany i ze ściany iść do dekodera/routera.

Z routera/dekodera po kablu powinieneś móc się połączyć komputer bezpośrednio bez żadnych dodatkowych ustawień.

Z routera/dekodera powinieneś móc łączyć się z internetem za pomocą wifi.

spóbuj zrestartować router wciskajac pin z tyłu albo najpierw zrebootuj komputer i powinno być ok.

komentarz 7 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
co pomogło?
komentarz 7 lutego 2019 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Odpisywałem 10 minut temu, ale musiałem pożyczyć telefon na chwilę.

Internet z dekodera udało mi się zrobić, ale kabel coax jest za krótki i w sobotę technik przedłuży. Szkoda że za drugi modem trzeba płacić drugi abonament, bo teraz około 7 metrów kabla przy ścianie będę potrzebował
komentarz 7 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

to nie masz WiFi w komputerze?

spróbuj któryś z tych rzeczy albo kup kartę sieciową do komputera.

komentarz 7 lutego 2019 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Nie, nie, akurat z telefonu piszę, bo komputer już wyłączyłem. Internet w komputerze mam, właśnie kablem ethernet z dekodera Horizon
komentarz 7 lutego 2019 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
A kabel coax mam do telewizji, właśnie technik go przedłuży, w sensie da dodatkowy kabel chyba, żeby starczył na długość. A o drugim modemie napisałem, bo wtedy nie musiałbym mieć kabli w pokoju tylko modem bym połozył przy komputerze i kabel by starczył na długość. Niestety za drugi modem trzeba płacić tyle samo co za pierwszy, to się nie opłaca, więc wolę przedłużyć. A modemu nie przeniosę, bo wtedy inna osoba miała by właśnie ten sam problem z kablami
komentarz 7 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
no to sobie kup kartę sieciową do komputera za 40pln i nie będziesz potrzebował kabla do komputera.
komentarz 7 lutego 2019 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
A przepraszam, nie zrozumiałem. Kilka miesięcy temu miałem (nie pamiętam nazwy) WiFi w USB, czyli podłączone do obudowy komputera, ale zmieniłem na kabel, bo podobno jest najszybszy internet wtedy i rzeczywiście po zmianie miałem lepszy wynik w teście.

Ale dalej się nie zrozumieliśmy, kabel ethernet już mi starcza na długość i mam internet, tylko kabel coax mi nie starcza i nie działa mi telewizja, dlatego technik chyba doda kolejny kabel coax, żeby z modemu do mojego dekodera Horizon starczył na długość

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,156 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Fexar Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 399 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Krupenz Początkujący (360 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...