• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual C# i .NET - komercyjnie

0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 4 lutego w C# i .NET przez Mg128 Nowicjusz (120 p.)
Witam!

Mam pytanie odnośnie wykorzystania Visual C# oraz .NET. Wiem o tym, że można go wykorzystywać komercyjnie przy mniej niż 5 stanowiskach oraz dochodzie rocznym poniżej jednego miliona. Co wypadku gdy pracuje w dużej firmie, ale nie związanej z tym typem oprogramowania. Chciałbym wykorzystać .NET do budowy prostego narzędzia które  będzie wykorzystywane tylko wewnętrznie  przez pracowników .

 

pozdrawiam

Lukasz
komentarz 4 lutego przez NowyUrzydgownig Gaduła (3,610 p.)
Zapytaj supportu VS.
komentarz 5 lutego przez MikDal Mądrala (5,160 p.)
Pamiętaj, jeśli dostałeś odpowiedz zaznacz ja, jeśli nie to dopytaj :).

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 lutego przez MikDal Mądrala (5,160 p.)

Tak jak jest napisane w licencji https://visualstudio.microsoft.com/pl/license-terms/mlt553321/, jeśli twoje przedsiębiorstwo spełnia poniższą definicję wtedy nie możesz korzystać z VS w firmie:

„Przedsiębiorstwo” to dowolna organizacja wraz z jej podmiotami stowarzyszonymi, która łącznie ma (a) ponad 250 komputerów osobistych lub użytkowników, albo (b) uzyskuje rocznie przychody nie mniejsze niż jeden milion dolarów amerykańskich (albo ekwiwalent tej kwoty w innej walucie). „Podmiot stowarzyszony” to podmiot, który sprawuje kontrolę (jako udziałowiec albo akcjonariusz większościowy) nad daną organizacją, jest pod kontrolą tej organizacji albo znajduje się pod wspólną kontrolą z tą organizacją.

jednak są od tego trzy wyjątki, mianowicie jeśli chcesz programować następujące rzeczy:

(...) (i) oprogramowaniem open source; (ii) rozszerzeniami produktów Visual Studio; (iii) sterownikami dla urządzeń z systemem operacyjnym Windows oraz (iv) celami edukacyjnymi, zgodnie z odpowiednim postanowieniem powyżej

Z racji, że nie ma wykluczeń dla firm, które nie zajmują się IT, także rozwiązaniem może być uczynienie twojej aplikacji otwartoźródłową. Zawsze jak masz wątpliwości to możesz pisać do działu wsparcia od Visual Studio, ale licencja jednak jest dość jasna.

 

komentarz 5 lutego przez Mg128 Nowicjusz (120 p.)
Witam

 

Dziekuje za informacje. Jako, że nie chcę tworzyć rozwiązania które będzie „sprzedawane „ , a tylko narzędzie będące częścią procesu, prawdopodobnie pójdę drogą open source. Nie mam nic przeciwko by inne osoby korzystały z tego, tym bardziej, że narzędzie będzie wywoływało serwisy który są dostępne tylko lokalnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 88 wizyt
pytanie zadane 11 marca w C# i .NET przez Agrash Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w C# i .NET przez MR.X Użytkownik (870 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

64,902 zapytań

111,373 odpowiedzi

234,339 komentarzy

46,748 pasjonatów

Przeglądających: 177
Pasjonatów: 15 Gości: 162

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...