• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego nie mogę tego otworzyć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez GameEdition2001 Nowicjusz (120 p.)
Otóż są takie pliki o rozszerzeniu .anm*. No i jest taki program o nazwie Imagine. I nie mogę otworzyć pliku. Pokazuję, że nie prawidłowy typ pliku. Zrobiłem też tak, że zapisałem przykładowe zdjęcie jako .anm* i otwiera. A otwieram plik programu i nie mogę. Dlaczego to nie chcę się otworzyć? Czy zabezpieczenia mogą znajdować się w innych plikach? Znacie sposób by to otworzyć? Są tam też takie pliki o rozszerzeniu: .dll*, .h* .x* itd. i itp.
komentarz 3 lutego 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Może plik jest uszkodzony? Albo ktoś na siłę zmienił rozszerzenie.
komentarz 3 lutego 2019 przez GameEdition2001 Nowicjusz (120 p.)
Nie, rozszerzenie nie było zmieniane. To jest plik programu.
komentarz 3 lutego 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Z tego co pamiętam to plik graficzny 3D a imagine takich nie obsługuje. Spróbuj w programie przeznaczonym do tego. A zdjęcie mogło zostać odczytane za pomocą jakiś mechanizmów w imagine które służą do ew. Testowania plików
komentarz 3 lutego 2019 przez GameGame2001 Nowicjusz (170 p.)
A czy może być tak, że zabezpieczenia mogą być w innych plikach?
komentarz 3 lutego 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Raczej plik może być dodatkowo zaszyfrowany aby osoby trzecie nie mogły normalnie otworzyć
komentarz 3 lutego 2019 przez GameEdition2001 Nowicjusz (120 p.)
A jak te zabezpieczenia przejść?
komentarz 3 lutego 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
To już nie do mnie pytanie :/ Nie znam się na zabezpieczeniach.
komentarz 3 lutego 2019 przez GameEdition2001 Nowicjusz (120 p.)
A znasz może jakieś osoby, strony, fora, blogi itp.?
komentarz 3 lutego 2019 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Na forum masz dział do tego przeznaczony. Możesz tam pytać. Jeśli mogę wiedzieć jaki to jest plik? Skąd czego dotyczy? Może chodzi o coś innego?
komentarz 3 lutego 2019 przez GameGame2001 Nowicjusz (170 p.)

Tu są przykładowe pliki:

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli chcesz się bawić z formatami plików to nie na windowsie, bo nie ma narzędzi łatwo dostępnych. Tutaj raczej linux jakiś.

Poczytaj też o budowie poszczególnych formatów plików, nagłówkach, rodzajach itp. Może być tak, że mimo że plik ma odpowiednie rozszerzenie to potrzebuje np XORowania bitów (najprostszy system pseudo-szyfrowania plików, raczej nie ma co na to liczyć) i program, który z niego korzysta wie jak go odpowiednio odczytać. Ogólnie rzecz biorąc, dużo zachodu z tym, nie wiem czy masz czas i chęci żeby to robić, ale powodzenia
komentarz 4 lutego 2019 przez GameEdition2001 Nowicjusz (120 p.)
A wiesz co robić?
komentarz 4 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Zdecydowanie nie. To co próbujesz zrobić wymaga sporo nakładu pracy, uporu i doświadczenia, a nawet doświadczony cracker może nie znaleźć obejścia...
komentarz 4 lutego 2019 przez GameEdition2001 Nowicjusz (120 p.)
A co to są nagłówki plików?
komentarz 4 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Skoro tutaj piszesz, masz internet, skoro masz internet, skorzystaj z google, nie spamuj na forum pytaniami tego typu...
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Nie zbyt sądzę że te pliki Ci są aż tak ważne by się z tym trudzić. Może jakiś śmieszek zmienił format pliku ? może to jest plik zabezpieczony ?

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 112 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 188 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...