• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

praca w Pythonie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
Witam, będąc studentem wkręciłem się w programowanie w pythonie. Przyrządzam sobie raczej proste appki np żeby sobie uprościć rysowanie wykresów w PyQt. A zacząłem od Django i oczywiście css/html. Podoba mi się ogólnie zasada działania Django i lubie webdev. Jestem świadom słabej znajomości klas i metod (konstruktory,destruktory dekoratory itp) bo jeszcze nie mialem okazji tego uzywać w Django. Oczywiście ogarniam w miarę gita i ORM też próbuję. Przechodząc do pytań co sądzicie o pracy w pythonie? czy te podstawy co posiadam mogę smiało próbować czy raczej jest to srodowisko tak nie duże (ofert mało) że jak szukają to już kogoś kto potrafi więcej. Pochwalcie się swoimi doświadczeniami juniorskimi. I ostatnie pytanie odnośnie testów czy powinienem się tego uczyć czy raczej to jest osobna działka którą można się najmować jak Django.? Nie szukam pieniędzy tylko raczej doświadczenia i odnajdowania kolejnych drzwi jak ML itp.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Zajrzyj na justjoin.it, albo inne tego typu serwisy i zobacz co jest wymagane od juniora w Pythonie. Do tego co już umiesz (poza rozwijaniem obecnej wiedzy) dodaj jeszcze:
- znajomość bazy danych (Python najczęściej widzę z PostgreSQL), czyli instalacja bazy, połączenie, pobranie danych itd.

- JS, przynajmniej podstawy, w webdevie czasami backend musi cos z JS popracować

- testy i TDD - testy w Pythonie są często wymogiem, ze względu na brak statycznego typowania, przez co mogą pojawiać się błędy

- git i github/gitlab - obecnie must-have w zasadzie w każdej technologii programistycznej

- django rest framework - wersja django do tworzenia serwisów opartych na REST API

- znajomość systemu Linux - w przeważającej większości, serwery są na OSie Linuxowym, a podstawowa obsługa terminala Linuxowego jest  w tym momencie właściwie niezbędna (z wyłączeniem .NET, ale nawet tam zaczyna się przydawać)
komentarz 28 stycznia 2019 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
Dzięki. Dużo już potrafię z tego

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 810 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 724 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 634 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...