• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w Pythonie

Hosting forpsi easy 1 pln
0 głosów
799 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Hej,

Od jakiegoś czasu piszę w Pythonie, na którego natknąłem się przypadkiem, co poskutkowało natychmiastową miłością do tego języka. Jest fajnie, pięknie, projekty w głowie się pojawiają, w kodzie też co raz więcej, jednak ostatnio programista z bliskiego otoczenia(.NET senior) stwierdził, że Pythona nie mam co się uczyć, bo nie ma w nim pracy. Rzuciłem się od razu do portali ogłoszeniowych i nie bardzo znalazłem oferty w swoim województwie.

Jak to jest z pracą w Pythonie (nie Deep/Machine Learning, ani Big Data)? Pojawia się? Czy lepiej przejść na inną technologię (.Net/C++)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,530 p.)

Jak będziesz w tym na prawdę dobry to i praca się znajdzie. Jeśli jednak dopiero zaczynasz naukę programowania to nie patrz aż tak na język, ale bardziej na poznanie całej otoczki wokół języków. Naucz się więc czystego języka, dodaj jakiś framework, poucz się testów, poćwicz pracę ze wzorcami projektowymi - zrób sobie np. jakąś nieco większą apkę itp.

Jeśli na prawdę dobrze poznasz język i różne narzędzia poboczne (np. bazy danych itp.) to zawsze w razie chęci i potrzeby szybko przełączysz się na inny język. Sam język to tylko kwestia składni, poznania funkcji i pewnych niuansów konkretnego języka. Reszta to właśnie umiejętność tworzenia architektury, tworzenia algorytmów, rozwiązywania problemów, wzorce projektowe, zagadnienia wydajnościowe itp.

Podoba Ci się Pytonek? To się go ucz :)

(.NET senior) stwierdził, że Pythona nie mam co się uczyć, bo nie ma w nim pracy

Nie chciałbym nikogo urazić, ale czy Twój kolega jako senior .NET w ogóle patrzy na ogłoszenia Pythona? Może nawet podświadomie je ignoruje jeśli migną mu gdzieś na FB, linkedin itp. :)

0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (90,630 p.)

Jak to jest z pracą w Pythonie (nie Deep/Machine Learning, ani Big Data)?

Po ogłoszeniach związanych z Pythonem widzę, że firmy najczęściej wymagają znajomości: Django, Flask (webowe frameworki Pythona), PostgreSQL, Git, Linux. Oczywiście pominąłem to, co wymieniłeś w nawiasie. Generalnie w wojewódzkich miastach powinno się znaleźć pracę, znając to, co wymieniłem. Jest też opcja pracy zdalnej, o ile ktoś doceni Twoje umiejętności.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 696 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 474 wizyt

92,105 zapytań

140,763 odpowiedzi

317,744 komentarzy

61,424 pasjonatów

Advent of Code 2023

Top 15 użytkowników

1. 590p. - Łukasz Eckert
  2. 584p. - Dawid128
  3. 575p. - CC PL
  4. 571p. - TheLukaszNs
  5. 552p. - nidomika
  6. 546p. - Michal Drewniak
  7. 544p. - Mikbac
  8. 539p. - Eryk Andrzejewski
  9. 537p. - 13NOONE37
  10. 536p. - Arkadiusz Waluk
  11. 533p. - Henry Saele
  12. 525p. - sefirek
  13. 522p. - adrian17
  14. 514p. - rucin93
  15. 505p. - Adrian Wieprzkowicz
Szczegóły i pełne wyniki

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...