• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy tabelka w tym miejscu jest poprawna semantycznie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w HTML i CSS przez Ajano Nowicjusz (180 p.)

Witam robie formularz kontakotawy mniej wiecej w takiej formie. I mam pytanie czy dane zazanczone  czerwonym obrysem mogą być w tabeli czy to bedzie prawidłowe zastosowanie czy powinienem tu zastosować divy  i dać im właściwości tabel.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
wybrane 17 lipca 2015 przez Ajano
 
Najlepsza

Jak dla mnie to się nadaje na address > dl. Tak też tego używam na mojej stronie domowej: https://www.comandeer.pl/kontakt.html

Dodatkowo można dodać mikrodane

0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Co do wyglądu można zrobić 3 divy z dużym paddingiem od lewej i ikony ustawić jako tło. Tabelki są złe jeśli chodzi o zmiane ich wyglądu przy dostosowywaniu strony pod mobile z semantyką nie mają za dużo wpsólnego. 

Z semantyką warto zerknac na to https://schema.org/address i może to zostać dalej w tabelce.

komentarz 17 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Co mają mikrodane do semantyki HTML-a? :/ to tak jakby pomalować lepiankę najlepszą farbą i udawać, że to willa. Najpierw dbamy o semantykę HTML-a, a dopiero później bawimy się w mikrodane.
komentarz 17 lipca 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

@ Comandeer  Ok sorry nie znałem znacznika <address> więc dałem odrazu link do jedynej znanej mi opcji określania adresu ale czy jest to tabelka czy nie akurat nie ma zadnego znaczenia moim zdaniem. Z resztą mikrodane są chyba już cześcią HTML5 to dlaczego nie można ich zaliczyć do semantyki tego jezyka ? Sorry czasem wychodzi moja głupota ale jestem otwarty na nauke.

komentarz 17 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

Jest bardzo duża. Mikrodane są obecnie czytane jedynie przez Google i Binga i tylko im służą jako dodatkowa pomoc. Natomiast czytniki ekranowe, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, opierają się w całości na semantyce samego HTML-a. Stąd dla nich jest bardzo spora różnica czy to jest tabelka czy nie.

Jak już chcielibyśmy tutaj tabelkę trza by było dorobić ładny thead wyjaśniający jakie mamy kolumny (jak tabela takiego nagłówka nie ma i nie da się go wymyślić to w 99% przypadków oznacza to, że tu nie powinno być tabeli) - ale to IMO jest bardziej skomplikowane niż zrobienie tego na liście definicji, a efekt jest mniej więcej taki sam.

Nie, mikrodane nie są częścią HTML5, są osobną specyfikacją i prawdę mówiąc nie uzyskały rangi rekomendacji (bo żadna przeglądarka nie zaimplementowała API na poziomie DOM): http://www.w3.org/TR/microdata/

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2016 w HTML i CSS przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2016 w Nasze projekty przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 777 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w HTML i CSS przez Jarver Użytkownik (820 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...