• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

semantyka html

Object Storage Arubacloud
0 głosów
817 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w HTML i CSS przez Jarver Użytkownik (820 p.)

Hej zabrałem się za odwzorowanie pewnej strony . W ramach nauki i rozwoju. Przygotowałem hmmn szkic projektu jak to będę budował mógłby ktoś zerknąć, ktoś kto zna się na semantyce i ocenił czy taka struktura wygląda ok względem tego co jest na tamtej stronie :) Dzięki z góry za ocenę pozdrawiam MIchał :D 

PS. Dodałem jeszcze diva container który hmnn okala headera maina i fottera taki kręgosłup :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Comandeer Guru (603,480 p.)
wybrane 3 lipca 2018 przez Jarver

Najlepsza

Każda sekcja powinnna mieć nagłówek, w tym wypadku na poziomie h2. Zatem każdy article wewnątrz zostanie przesunięty na poziom h3. Inna rzecz, że tutaj te sekcje są całkowicie zbędne i powinny zostać zastąpione przez div, bo służą wyłącznie do stylowania.

Wgl bym się zastanowił, czy wewnątrz tego main nie znajduje się tak naprawdę kolejne nav, bo cała zawartość przykładowej strony do linki do innych podstron wraz z krótkim opisem – czyli coś, co pasuje właśnie do nav.

komentarz 3 lipca 2018 przez Jarver Użytkownik (820 p.)

Ok, dzięki Tomek za radę. No to.... usuwam tag section i article zamieniam go na divy :) 

Co do tych h2 i h3 to sugerujesz uzyc h3 i tak zrobię. Mam pytanko odnośnie tego jak to jest zrobione na tamtej stronie... Bo zerkajac przez inspektora widzę że gość który ją stylizował hmn w mainie na samje górze dał znacznik h1 a potem wszystkim innym h2 i to jest złe podejscie racja? (przynajmniej tak wydedukowałem z Twojego wpisu  a u mnie czytanie ze zrozumieniem słabo więc mogę się mylić dla tego pytam :)) 

komentarz 3 lipca 2018 przez Comandeer Guru (603,480 p.)

Mówiłem tylko o usunięciu section, nie wspominałem o usunięciu article. Mówiłem jedynie o tym, że te section w Twoim przykładzie jedynie otaczają artykuły, zatem służą do stylowania. Więc section powinny zostać zamienione na div.

I jeśli usuniemy section, to wówczas nagłówki zostają tak jak obecnie (czyli h2).

Natomiast na stronie powinno być tylko jedno h1. Jeśli masz je wewnątrz header, to wewnątrz main powinieneś mieć samo h2 (bo w Twoim wypadku struktura jest płaska – każdy artykuł jest równorzędny).

Jasne Tomek, przepraszam za tą wpadkę z article myślałem że gdy nie ma section to automatycznie nie ma i article :) Biorę się zatem do poprawiania, dzięki śłiczne za rady i tłumaczenie!
+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2018 przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
Witam,

Powidz mi do czego potrzebna ci ta strona. Stylizowanie strony jest proporcjonalne do potrzeb. Interfejs na stronie musi się komponować z treścią strony. jeśli robisz stronę informacyjną to ten szablon który przygotowałeś jest dobry. Napisz o czym ma być strona ja postaram ci się coś przygotować.

Pozdrawiam, Kamil.
Tak jak napisałem wyżej ja robię tą stronę w sensie odtwarzam ją w ramach nauki - próbuję zbudować coś gotowego. Odpaliłem sobie inspektora obejrzałem strukturę na jej podstawie zbudowałem własny szkic. I robię kubek w kubke taką samą stronę kopiując z niej trreści a potem przy pomocy inspektora będę stylizował w cssie :) (z czego robię tylko tą główną bez podstron). Sorrcia jakby odpowiedź CIę nie satysfakcjonowała, bo piszę na wyczucie ^^.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2018 w HTML i CSS przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 240 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2018 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w HTML i CSS przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,437 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...