• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Php - przejście na kolejny poziom programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w PHP przez niezalogowany
edycja 25 stycznia 2019
Hej, mam problem - chyba ogromny.
Mam problem z przejściem na "kolejny poziom" programowania.

Otóż potrafię napisać aplikacje, które będą robiły przeróżne rzeczy, zrobiłem nawet kilka płatnych zleceń dla klientów, którzy cały czas są zadwoleni z działania swoich produtków.
Problem polega jednak na tym, że kiedy doczytałem o standardach, konwencjach i innych duperelach to mi się słabo zrobiło. Okazało się, że wszystkie te aplikacje są tak na prawdę do wywalenia.
Mimo, że aplikacje działają to są zrobione w błędny sposób.

Aplikacje, które robiłem starałem się tworzyć w oparciu o wzorzec MVC. Model - Widok - Kontroller, tak więc sądziłem, że działa to mniej wiecej tak:
Model - zajmuje się całą logiką aplikacji > przekazuje dane do Kontrolera
Kontroler - zajmuje się obróbką danych i przekazuje je z model do widoku i z widoku (od użytkownika) do kontrolera.
Okazało się, że wywoływanie metod z modelu w kontrolerze to zawieranie w kontrolerze logiki co jest niedopuszczalne, co mnie bardzo ździwiło bo myślałem, że tak to ma działać.

Co mogę zrobić aby programować po prostu lepiej i poprawnie?
Przeglądałem kursy na eduweb i strefakursow to większość jest strasznie stara i w ich treści wykorzystywana jest wersja php 5.6 tak więc i konwencje się mogły pozmieniać. A uczenie się czegoś co BYŁO nie ma sensu.
A jak jest nowy kurs to autor pokazuj w nim co to pętle, instrukcje warunkowe.

 

A może ktoś z użytkowników tego forum, który zajmuje się programowaniem z wykorzystaniem php zechciałby mi udzielić jakichś korepetycji, mogą być oczywiście odpłatne - cenie czas swój oraz innych.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,600 p.)
Może warto poznać jakiś framework typu Symfony lub Laravel? Ich struktura pokazuje, w jaki sposób należy mniej więcej rozplanować strukturę aplikacji, i niejako z automatu uczysz się pisać poprawnie. Oczywiście, na własne życzenie nadal można w nich wszystko wymieszać, no ale to zawsze jakiś krok do przodu. Masz może jakiś kod aplikacji do wglądu?
komentarz 25 stycznia 2019 przez niezalogowany
Tutaj moj git : https://gitlab.com/users/raptoor2/projects

Klienckich nie moge podac niestety :(

Tego projektu sprzed miesiąc nie bierz pod uwage w ogole :)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 447 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 587 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,328 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...