• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przejść na wyższy poziom programowania?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
447 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Witam!

Od razu przejdę do sedna. Mianowicie nie wiem co dalej robić. Liznąłem różnych języków od webowych po desktop-owe, ale jakoś nigdy nie wszedłem głębiej. Bardzo często mówi się że programowania można się nauczyć za darmo z poradników w internecie, jednak każdy poradnik o ile nie wyłączam go po 30 sekundach bo się go nie da oglądać, to albo zakłada że się zna podstawy albo właśnie kończy się na odcinku lub artykule który jest poświęcony funkcjom i nie wygląda żeby miał być kontynuowany... Stąd moje pytanie co zrobić żeby nauczyć się danego języka szerzej bo kiedy pisze cokolwiek to czuje że krępuje mnie ta podstawowa wiedza i chciałbym coś zrobić tak ale właśnie nie wiem jak. Kupować książki czy może poczekać aż pójdę do technikum czy może kupować kursy od szemranych ludzi.

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

A bo wiedza jest w Internecie. Tylko, że nie zawsze w takiej ładnej i przystępnej dla, żeby nie powiedzieć brzydko, statystycznego człowieka formie, jak na filmach Pasja Informatyki. wink

Praktycznie każdy program, język programowania, framework, biblioteka itd. nie składają się wyłącznie z kodu. Bardzo istotnym elementem jest również ich dokumentacja. To właśnie ona jest najbogatszym źródłem wiedzy na temat jakiegoś oprogramowania.

Przykład: chcesz nauczyć się języka Python. Oczywiście są jakieś książki, tutoriale, ale one nigdy nie będą zawierały takiej wiedzy o owym języku jak jego dokumentacja.

No ale też nie samą dokumentacją człowiek żyje. Trudno, żeby początkujący od razu umiał z niej korzystać. Osobiście uważam, że najpierw powinno się zapoznać z jakimś niezbyt obszernym, ale dającym solidne podstawy do dalszej nauki tutorialem. Później trzeba w nieskończoność: szukać w Internecie jak coś w tym języku się robi, zaglądać w dokumentację (jakie to tam ciekawe klasy i funkcje autorzy języka nam zaoferowali...) i pisać kod.

Może nie mam wielkiego doświadczenia i z pewnością nie jestem autorytetem w dziedzinie programowania, ale trochę czasu w tym siedzę i tyle wynika z moich doświadczeń. laugh

+2 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Hahaaha :D Kursy od szemranych ludzi. Wymyśl sobie jakieś zadanie i dąż do tego. Jeżeli będziesz coś robić, przykładowo jakąś stronę, lub program. Myśl co byś chciał, żeby miał, lub jak przyspieszyć kompilacje tekstu w kompilatorze. Musisz mieć jakieś zadanie i do niego dążyć. Ja np robię wielki projekt, myślę co dodać, myślę jak poprawić jego działanie. Jeżeli coś jest pracochłonne myślę jak to przyspieszyć. Jeżeli czegoś nie wiem, zadaje pytanie na tym forum i zazwyczaj dostaje jakąś odpowiedź. Jest tylko jeden warunek! Nie możesz tego robić ze względu na to że na tym można dobrze zarobić. Jeżeli to powoduje że się szybko zniechęcasz, może to nie jest dla Ciebie. Jeżeli jednak tak nie jest to po prostu to rób i rób (to coś rób wytrwale). To jest najważniejsze. Pamiętaj, że wszystko wymaga czasu! Do dzieła i nie zniechęcaj się bo wszystko wymaga czasu!
komentarz 8 grudnia 2017 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Kolego pracując w zespole wg mnie nie za wiele się nauczysz, bo będziesz częścia w maszynie.
komentarz 8 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Akurat praca w zespole to bardzo ceniona umiejętność. Dzisiaj nikt już nie programuje w pojedynke. Mówię tu o programowaniu na poważnie.
+2 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

Jak przejść na wyższy poziom programowania?

Wykonujesz zadania, zdobywasz doświadczenie i jak osiągniesz odpowiednio dużo XP to przechodzisz na następny poziom. :P

A teraz tak na poważnie, z poradników można nauczyć się jedynie podstaw. Najwięcej człowiek uczy się tworząc projekty. Tworząc projekt nie masz opisu jak to zrobić i ani jakiego kodu użyć. Pomysłów na projekty jest masa w internecie, ale najlepiej jak wymyślisz coś swojego. Pomyśl o czymś czego potrzebujesz, a czego być może nie ma lub coś co chciałbyś zrobić po swojemu i rób to.

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Oglądanie filmików raczej nie nauczy programowania.
Moim zdaniem najlepsza metoda to znalezienie zespołu pracującego nad jakimś projektem i pomoc w kodowaniu.
Nauczysz się pracy zespołowej, odpowiedzialności i narzędzi których używa się w firmach.
+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
zacznij programować i klepać kod a nie oglądac tutoriale i myslec ze to jest programowanie :D bo oglądasz i przepisujesz kod... ;]

Podobne pytania

–2 głosów
8 odpowiedzi 2,209 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2021 w C i C++ przez Angry1 Początkujący (260 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...