• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux do grania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
856 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Witam, chciał bym zrobić ze swojego komputera maszynę do grania ale postawioną na linuksie i stąd przychodzę tutaj z prośbą o pomoc. Już kilkakrotnie próbowałem grać na linuksie na różnych distro ale za każdym razem ten sam problem czyli okropna wydajność gier. Np league of legends na windowsie 60-120FPS to na Linuxie nawet do 30 nie do chodzi. Czy ja coś źle robię?
komentarz 6 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Dodaj więcej informacji na temat komputera. Jeśli to laptop z dwiema kartami, to być może grasz na zintegrowanej, bo Linux nie widzi tej wydajniejszej.
komentarz 6 stycznia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Widocznie sterowniki miałeś otwarte, one do gier się nie nadają. Koniecznie własnościowe do grania
komentarz 6 stycznia 2019 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
A więc moja karta graficzna to Nvidia GTX 750TI, i problem jest tu teraz tej natury że nie bardzo wiem gdzie znaleźć odpowiednie sterowniki a potem jak je zainstalowac bo jednak nie ma tu GeForce Expirience który robi to za mnie
komentarz 6 stycznia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Każda dystrybucja ma w repozytorium takie sterowniki. Jakie distro masz?
komentarz 7 stycznia 2019 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Aktualnie Deepin ale jak otwieram menagera sterowników to mówi mi że moja konfiguracja nie jest obsługiwana
komentarz 7 stycznia 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Spróbuj tego

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez niezalogowany
Jeżeli chcesz przejść na Linuxa żeby grać w lol'a to lepiej zostań na windowsie. Da radę go uruchomić na Linuksie, ale jakiś update lol'a i nagle klient już nie działa. Alternatywą jest Dota2, jest natywna wersja. To, że taką słabą wydajność miałeś to możliwe że przez sterowniki graficzne.
komentarz 6 stycznia 2019 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Nie tylko w lola ale podaję go jako przykład
komentarz 6 stycznia 2019 przez niezalogowany
Jeżeli go podał to czyli jest on dla niego bardzo istotny, a zmuszenie żeby to działało to kosztuje dużo nerwów, a riot wcale tego nie ułatwia. Poza tym niestety wydajność mimo wszystko będzie niższa na Linuxie niż na Windowsie.
komentarz 6 stycznia 2019 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Oczywiście spodziewałem się spadku wydajności, ale nie aż tak drastycznego jak w tym wypadku
komentarz 6 stycznia 2019 przez niezalogowany
Musiałbyś napisać na której wersji wine wtedy byłeś. Niestety, ale tych wersji jest multum, na jednej może w ogóle nie działać, na innej kiepsko, a na innej lepiej. I to czy nowsza czy starsza to nie ma w ogóle znaczenia. Jednak podejrzewam, że tak słabe osiągi miałeś ze względu na otwarte sterowniki. Musiałbyś wgrać własnościowe. Sam używam na swoich obu komputerach dystrybucji opensuse. Na laptopie opensuse leap, a na stacjonarnym do gier tumbleweed. Ale jeżeli patrzysz typowo pod gry to raczej ubuntu. Nie lubię tej dystrybucji, ale jest ona raczej najlepszą opcją z najlepszym wsparciem ze strony producentów.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 241 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 683 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...