• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed W jaki sposób zapamiętać parametry dla strony www bez plików cookies?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
zamknięte 29 grudnia 2018 przez _a4

Korzystam tylko z trybu prywatnego w przeglądarce (Google Chrome) i chciałbym aby strony ładowały się od razu z pewnymi parametrami (zaznaczone checkbox), przykłady:

[1] Po wejściu na youtube.com strona ładuje się od razu z checkboxem CIEMNY MOTYW [ON] i checkboxem AUTOODTWARZANIE [OFF]

[2] Po wejściu na gry-online.pl strona ładuje się od razu z opcją ciemnego motywu Menu -> Kolorystyka

Dodatek stylish (userstyles.org) nie działa w trybie prywatnym.

komentarz zamknięcia: Kupiłem skrypt, który rozwiązuje problem.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
W trybie prywatnym masz wszystko zerowane, nie wiem czy da się coś tam przemycić...

Ale po co w ogóle tak sobie utrudniasz życie? Ja szczerze mówiac incognito używam tylko do testowania aplikacji, to nie jest tryb przeznaczony do normalnej pracy... Weź se po prostu pracuj w trybie zwykłym, gdzie Ci zapisze ladnie wszystkie logowania, motywy itp. Nie rozumiem takiego kombinowania...
komentarz 29 grudnia 2018 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
Tak, zgadza się. W trybie prywatnym przeglądarka nie przechowuje plików cookies, czyli zapisanych w nich ustawień - oczywiste.

Z mojego punktu widzenia to nie "utrudniasz życie", a wręcz przeciwnie. Każdorazowe czyszczenie [Ctrl] + [Shift] + [Del] to strata czasu, a tak wystarczy jedynie zamknąć przeglądarkę. Jeśli zaś chodzi o zasadność tworzenia za każdym razem "czystej" sesji to jest to ważne między innymi podczas częstych podróży lotniczych - znaczące różnice w cenach biletów na podstawie historii przeglądania. Nie będę się tutaj zagłębiał w specyfikę moich działań w sieci, ale tryb prywatny jest optymalnym rozwiązaniem w moich przypadku, a wręcz zabiegiem niezbędnym.

W związku z powyższym poszukuję rozwiązania które rozwiążą drobne niedogodności, gdyż tryb prywatny rozwiązuje znaczące problemy.
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)
Mógłbyś włączyć jakiś dodatek do przeglądarki do odtwarzania javascriptu i napisać skrypt, chociaż pewnie by się już jakiś znalazł w internecie
komentarz 29 grudnia 2018 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
Ciekawa koncepcja, czekam na przykład.
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Ja swego czasu używałem incognito w szkole, po czym uznałem że to nie ma sensu i przestałem chodzić do szkoły. (żart)

Zgadzam się w Tomkiem. Może wygodniej po prostu używać normalnej przeglądarki z zalogowanym kontem(Chrome), po czym usunąć ciasteczka, historię itd. Działania analogiczne co w incognito, tyle że ręczne - i trzeba o tym pamiętać.
komentarz 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

po czym usunąć ciasteczka, historię itd. 

jezu ludzie... bawimy się w dziesięciolatkow chcących ukryć przed tatusiem, że wchodziliśmy na youtube...?

komentarz 29 grudnia 2018 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)

Z mojego punktu widzenia to nie "utrudniasz życie", a wręcz przeciwnie. Każdorazowe czyszczenie [Ctrl] + [Shift] + [Del] to strata czasu, a tak wystarczy jedynie zamknąć przeglądarkę. Jeśli zaś chodzi o zasadność tworzenia za każdym razem "czystej" sesji to jest to ważne między innymi podczas częstych podróży lotniczych - znaczące różnice w cenach biletów na podstawie historii przeglądania. Nie będę się tutaj zagłębiał w specyfikę moich działań w sieci, ale tryb prywatny jest optymalnym rozwiązaniem w moich przypadku, a wręcz zabiegiem niezbędnym.

W związku z powyższym poszukuję rozwiązania które rozwiążą drobne niedogodności, gdyż tryb prywatny rozwiązuje znaczące problemy.

komentarz 30 grudnia 2018 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

jezu ludzie... bawimy się w dziesięciolatkow chcących ukryć przed tatusiem, że wchodziliśmy na youtube...?

W domu nie wiem kto to robi - ale w szkole, biblotece, miejscach publicznych - owszem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,245 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Kozaczenko Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 7 października 2023 w HTML i CSS przez Viola Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 654 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...