• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wygląd aplikacji Okienkowych

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w Java przez WojcraftPL Początkujący (340 p.)

Jakim Językiem tworzymy wygląd aplikacji? Proszę Pomóżcie nie mam pojęcia, a nie mogę tego znaleźć! Pracuję Przy pomocy Javy dopiero się uczę, mam intellij, i nadal nie wiem jak zrobić wygląd aplikacji. Proszę Pomóżcie          (proszę nie mówić sloganem programistycznym). Uczę się od Samuraja Programowania(na yt).   

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2018 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

Jeśli chcesz zaprogramować GUI w Javie to popatrz na Java Swing. Polecam poczytać o tym na javastart.pl

komentarz 21 grudnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
https://javastart.pl/b/java/dlaczego-javafx-jest-lepsza-od-swinga/

Nie znam się na javie, ale z tego co słyszałem to do pisania aplikacji jedynym dobrym wyborem jest javafx, bo jest to przyszłość jeśli chodzi javę.

Powiem jak to wygląda w porównaniu do c#, od najgorszych (moim zdaniem) do najlepszych:

1) Java: Swing - głownie dlatego że nie ma chyba żadnego dobrego interfejsu do graficznego tworzenia okna.

2) C#: WindowsForms - w sumie to jest to (chyba) odpowiednik swinga z tym, że visual studio ma fajny kreator tego i tworzy się w tle widok okna.

3) Java: JavaFx - oddziela już widok aplikacji, model i warstwę pomiędzy nimi. Widok jest pisany w xml. Używany wzorzec: MVC.

4) C#: WPF - także oddziela na widok, model i warstwę pomiędzy nimi. Widok pisany w xml. Stosuje się tam binding dzięki w warstwie pomiędzy nie trzeba wogóle wiedzieć jak zbudowany jest widok. Stosowany model MVVM. Jest to moim zdaniem przyszłość bo jest najbardziej rozwinięty, mocno wpierany przez Microsoft i działa także na aplikacje mobilne (Android, IOS, Windows Phone)
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2018 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)
W dzisiejszych czasach tylko JavaFx. Swing przyda się tylko wtedy kiedy trafił byś w pracy do jakiegoś Starego projektu. Co nieco próbowałem w JavaFx się pobawić i nieźle to wygląda. Zastanów się jednak. Programowanie w Javie, przede wszystkim polega na programowaniu serwerów. Dlatego przestałem uczyć się Fx, a zacząłem Springa. Potem wystarczy zrobić jakąś prostą(lub nie) stronkę na front-endzie i wysyłać żądania na serwer. Ale to jeszcze przede mną.

Podobne pytania

–5 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 406 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Java przez dmn Nowicjusz (220 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...