• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Live CD nie ma uprawnień

Object Storage Arubacloud
0 głosów
770 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez mAKr3D Nowicjusz (120 p.)
edycja 20 grudnia 2018 przez mAKr3D

Witam. 

Zrobiłem szybki format laptopa(Lenovo G50-30 80G0, z Windows 8.1), po czym zapomniałem hasła do systemu...

Nie mogąc się zalogować wykorzystałem technikę opisaną w tym linku:

 Link

Lecz Slacko Puppy botowany z pena zawiódł, ponieważ nie działała na nim myszka ani klawiatura(nowsze wersje nie pomogły, ani mysz USB).

W takim wypadku spróbowałem Kali Linuxa w wersji Live, ale to też nie pomogło ponieważ użytkownik posiada tylko uprawnienia do odczytu mimo, że komenda ls -l w terminalu  pokazuje, że posiadamy wszystkie uprawnienia... 

Nie wiem co z tym fantem zrobić. Jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc

komentarz 20 grudnia 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Popraw link, przekierowuje on do tego tematu.
komentarz 20 grudnia 2018 przez mAKr3D Nowicjusz (120 p.)
Poprawiony

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 grudnia 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
A ja nie wiem po co nooby Linuksowe pobierają zaawansowana dystrybucję typu Kali Linux i potem narzekają, że coś nie działa? Naoglądali się serialu Mr Robot i myślą, że używanie systemu, który obsługiwał Eliot da im +10 mocy do hakierstwa? Problem jest w tym, że nie jesteście Eliotami. Czemu nie skorzystają z Live CD Linux Mint 19, Xubuntu 18.10?
komentarz 20 grudnia 2018 przez mAKr3D Nowicjusz (120 p.)
Użyłem akurat jego ponieważ miałem jego iso pod ręką. To samo działo się gdy użyłem antiX-a oraz Lubuntu.

Dostęp tylko do odczytu.
komentarz 20 grudnia 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Bo Linux to nie Windows. Jak nie umiesz obsługiwać to nie dotykaj tylko zanieś do serwisu. Ale lepiej być Januszem i narzekać że Linuks nie umie... Linuks umie tylko trzeba wiedzieć co i jak.
komentarz 20 grudnia 2018 przez mAKr3D Nowicjusz (120 p.)
Dlatego pytam. Ponieważ chciałbym wiedzieć jak to zrobic
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)

Po pierwsze: System plików z Windowsem mountuje Ci tylko do odczytu - czym jest to spowodowane : Windows jest zamknięty z hibernacją . Co należny zrobić : uruchamiasz windowsa , następnie zamiast zamkni dajesz uruchom ponownie. uprzednio wkładasz pendraka z linuxem.
Uruchamiasz linuxa.potem terminal i fdisk -l

następnie za pomocą tych danych , które się wyświetliły robisz takie coś :

cd /
cd mnt
mkdir dysk_Z_Windowsem
mount /dev/sdX Dysk_Z_Windowsem

gdzie /dev/sdX - to nazwa Twojego dysku z windowsem , odczytany za pomocśą polecenia fdisk -l

reszta jest pięknie opisana w tutorialu z Twojego linka.

komentarz 21 grudnia 2018 przez mAKr3D Nowicjusz (120 p.)
Mam jeden problem. Gdy uruchamiam ponownie komputer to nie moge się dostać do Linuxa.

Aby uruchomic linuxa muszę wejść w w BIOS-a i przestawić Boot mode z "UEFI" na "Legacy Support"

I pojawia się kolejny problem. BIOS-a mogę odpalic tylko jak komputer jest wyłączony. Jesli jest jakaś możliwość aby zrobić to podczas ponownego uruchamiania to proszę o podpowiedź bo już chyba wyczerpałem wszystkie znane mi możliwości.
komentarz 21 grudnia 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Wydaje mi się że nie zrozumiałeś celu. - cel masz jeden - wyprowadzenie windows z hibernacji -jak windows jest zahibernowany - pod linuxem masz system plików tylko do odczytu.

Jak już będzie  Ci się uruchamiał windows , albo nawet wcześniej wyłącz kompa z guzika

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez NOONE1337 Początkujący (270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 455 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Dawid98 Użytkownik (830 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,341 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...