• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed XAMPP a pozniej ftp i linkowanie wewnetrzne na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
348 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2018 w HTML i CSS przez FutrzaQQ Nowicjusz (180 p.)
zamknięte 21 grudnia 2018 przez FutrzaQQ
Cześć wam.

Mam pytanie w sprawie linkowania wewnętrznego. Postaram sie to opisać najaśniej jak sie da.

Jako iż używam php require aby wklejać header i footer do plików to wszystkie pliki mam php. Aby testować strone u siebie na komputerze używam Xamppa. Wszystkie pliki mam w folderze htdocs/lraf wiec jak wpisuje localhost/lraf to dziala.

Struktura katalogów na localhost:

W htdocs jest folder lraf. W lraf mam plik index.php i foldery css, img, inc, kategorie. wpisy. W css mam arkusze, w img mam obrazki (też dalej podzielone na foldery aby wszystko nie bylo w jednym) w inc mam pliki header i footer, w kategorie mam podstrony z kategoriami, a we wpisach pojedyncze wpisy na mojej stronie.

W pliku header.php ktory doklejam do reszty plików komenda require mam podpięte arkusze css.

Jak  w pliku index daje linki:

<link href="/css/style.css" type="text/css" rel="stylesheet" /> albo

<a href="/kategorie/koszulki.php">

to wszystko działa na serwerze, jak już wrzucę na ftp ale nie działa na localhost. Jak nie daje na początku slasha to tez jest problem ze ścieżkami już głębiej w kategoriach i zdjęciach.

Jak powinno to być rozwiązane? Mam nadzieje że w miarę jasno udało mi się to napisać :)

Pozdro :)
komentarz zamknięcia: Zmiana root foldera z localhost/htdocs na localhost/htdocs/PROJEKT rozwiązuje problem :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
IMHO nie jest to kwestia serwera FTP a konfiguracji serwera http, domyślam się że apache. Pobierz sobie postmana i zweryfikuj dla jakich urlów co jest zwracane. Jeśli jest potrzeba zmień config apacha o ile jest to możliwe.

Jeśli nie siedzisz w programowaniu to polecam po prostu WordPressa albo inne cuda do blogów. Jeslisz chcesz coś jednak popisać to zainteresuj się frameworkami.
komentarz 19 grudnia 2018 przez FutrzaQQ Nowicjusz (180 p.)
Znalazłem gdzieś w internecie że powinienem zmienić aby glownym folderem xampp nie bylo htdocs, tylko htdocs/FOLDER PROJEKTU i wtedy linki beda sie zgadzac...

i niby jest to jakies rozwiazanie, ale w przypadku kiedy mam powiedzmy wiecej niz jeden projekt przy ktorym sie bawie to musialbym konfiguracje xamppa zmieniac za kazdym razem... i chyba tak bede musila robic :)

Co do wordpressa itd - owszem, nie siedze w programowaniu i raczej siedziec nie bede, rodzina i praca nie zostawiają mi tyle czasu aby się tego dobrze nauczyć :) Ale pisanie css i html sprawia mi przyjemność, bawiłem się kiedyś c++ wiec pewnie niedługo zacznę się bawić js i php, a ta moja strona ma być takim właśnie placem zabaw gdzie będę sobie testował rożne rzeczy i moje pomysły, a dodatkowo jak mi przyjdzie ochota to sam ze sobą pogadam, czyli coś napisze :) (nie zamierzam jej nigdzie pozycjonować ani wypychać w gore, będzie sobie ot tak, żyła... :)
komentarz 19 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Więc zainteresuj się tym https://lumen.laravel.com
komentarz 21 grudnia 2018 przez FutrzaQQ Nowicjusz (180 p.)
Dzięki za info. Poczytam w wolnej chwili i zobaczę co to jest. Tymczasem temat zamykam bo zmiana root foldera jest szybka i tym można załatwić problem z linkowaniem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 565 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w PHP przez majdrzej Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez omgl0lwth Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,793 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w C i C++ przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...