• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linkowanie a xampp. Gdzie leży przyczyna?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
507 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez omgl0lwth Początkujący (340 p.)

Witam forumowiczów! Jest to mój pierwszy post także chciałbym się z Wami przywitać.

 

Mam problem dotyczący 3 części kursu HTML Pana Mirosława.

Po instalacji XAMPP (  mam włączoną usługę apache i mysql , mam także folder www pobrany z bloga więc nie ma mowy o literówce) - lecz pojawia się strona główna . Potem przy próbie kliknięcia np . Kim jestem pojawia się błąd.Dodam iż pracuję na win 8.1 x64 (xampa nie mogłem znaleśc x64 więc jest x32).

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Masz zły adres w przeglądarce. Powinieneś wpisać coś takiego:

localhost/<nazwa_folderu>/<plik.html lub plik.php>

lub

127.0.0.1/<nazwa_folderu>/<plik.html lub plik.php>

Jako <nazwa_folderu> wpisz... nazwę folderu :) potem wpisz nazwę pliku .php lub .html, do którego chcesz się dostać, np. index.php lub index.html. Ale po wpisaniu samej nazwy folderu już powinno Ci wskoczyć na index.php lub, jeśli go nie masz, wtedy index.html

Do XAMPP nie dostaniesz się wpisując w przeglądarce ścieżkę pliku/folderu XAMPP, tylko adres locahost komputera lub innego urządzenia w sieci, które ma włączone XAMPPa.

Przykład:

http://forum.pasja-informatyki.pl/93552/otwieranie-strony-localhost-xampp-na-telefonie?show=93552#q93552

komentarz 22 lutego 2016 przez omgl0lwth Początkujący (340 p.)
Czyli localhost to tak jakby folder htdocs? Chodzi mi o to , że dlatego podaliśmy folder www zaraz po localhost?
komentarz 22 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
edycja 22 lutego 2016 przez ScriptyChris

localhost traktuj jako zawarcie tam już ścieżki do momentu właśnie folderu htdocs. Dopiero te foldery, które masz wewnątrz htdocs umieszczaj po "localhost/", np. "localhost/projekt-nr1". Jeśli w katalogu htdocs miałbyś folder o nazwie "projekt-nr1" -  a w nim plik index.php lub index.html - to został byś od razu przeniesiony na główną stronę z tego folderu.

---- [edit] ----

Ważna rzecz!

Wszelkie strony umieszczaj w folderze htdocs, już bez wchodzenia do innych jego domyślnych podfolderów. Patrz na screen: http://imgur.com/hxBASdQ

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 347 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2018 w HTML i CSS przez FutrzaQQ Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2021 w HTML i CSS przez FilOON Użytkownik (680 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 980 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2020 w PHP przez Eliza Nowicjusz (150 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...