• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Client - Javascript, Server - Java - jak do tego podejść ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
125 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w JavaScript przez String Gaduła (4,520 p.)
Cześć,
Mam za zadanie utworzenie prostej aplikacji.
System logowania, czyli obsługa bazy danych z przeglądarki,
ale server musi być napisany w Javie.

Problemem jest to, że mam minimalne podstawy z javy i nie wiem jak to ruszyć.
Jakieś rady??
Gdzieś o oczy obiły mi się wyrażenia takie jak servlety, sockety itd.
Podobnie wersje Javy SE i EE,  skróty typu JDBC, JSP, EJB - tyle wersji tyle tego wszystkiego, a czasu mam naprawdę mało, więc której wersji, narzędzia się czepić?? :D

Pozdrawiam :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 grudnia 2018 przez niezalogowany

Zamiast pisać to wszystko na pałę, to znajdź jakiś framework do pisania aplikacji webowych w JAVA. Z doświadczenia wiem, że w jakiej technologii byś tego nie robił, to wiedzę potrzebną do zbudowania jakieś prostej aplikacji, stosunkowo łatwo przyswoić i nie wymaga to wiele wysiłku.
Napisz całą logikę po stronie serwera i zwracaj sobie JSONy na front, dzięki temu nie będziesz musiał w szambie JS nurkować, żeby komunikację z bazą ogarniać. Na froncie ograniczysz się to prostych requestów http, które te JSONy będą Ci zwracać i wsio.

Wydaje mi się, że to będzie najwygodniejsze rozwiązanie. Nic konkretnego Ci nie podrzucę, bo w JAVA nie piszę, ale szukając "małych frameworków" natrafiłem na np.: Spark, Javalin

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 2,829 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2018 w Java przez Patryk8090 Użytkownik (520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,432 wizyt
pytanie zadane 21 października 2015 w Java przez Boshi VIP (100,240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 477 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...