• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia, jak do tego podejść?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
496 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Cześć wszystkim mam do was pytanie, ponieważ stoję przed poważną decyzją no i nie wiem co mam robić... Otóż chciałbym iść na studia, w warszawie "pjatk", tylko że one są dość drogie ale strasznie mi do gustu przypadły po dniach otwartych. Krótko i na temat, czy według was warto było by pójść na rok do jakiejś pracy byle zaoszczędzić pieniądze na te studia? Lub pójść na studia zaoczne a podczas tego pracować gdzieś w innej branży? Ceny tych studiów to 1050zł zaocznie oraz 1380zł dziennie ( za miesiąc ),co uważacie? Strasznie mi do gustu przypadły te studia bo uczą w większości właśnie programowania, a matematyka jest z boku.

1 odpowiedź

+8 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Strasznie mi do gustu przypadły te studia bo uczą w większości właśnie programowania, a matematyka jest z boku.

powiem wprost - pracuję z wieloma programistami i nie znam nikogo, kto powiedziałby, że na jakichkolwiek studiach faktycznie nauczyli go dobrze programować. W 90% przypadków na studiach uczą ludzie, którzy sami po magistrze zostali na uczelni i nie mają doświadczenia komercyjnego, a jedynie pseudo doświadczenia uczelniane. I tyczy się to praktycznie każdej branży.

Nie mówię, że ta uczelnia jest zła, nie znam jej i mówię wprost - moja opinia jest subiektywna, na podstawie wielu opinii i własnych doświadczeń z czasów studenckich. Powiem tak - skoro twierdzą, że uczą faktycznie dobrego programowania to niech powiedzą wprst, gdzie ich kadra zdobywa doświadczenie - czy są to ludzie, którzy np. 5-10 lat faktycznie pracowali jako programiści i teraz uczą lub pracują nadal w biznesie i dodatkowo uczą, czy są to typowi teoretycy, którzy nie pracowali nawet kilku lat w prawdziwych, komercyjnych aplikacjach?

Wiem, że moja opinia jest dość surowa, ale niestety taka jest moja subiektywna opinia... wiele razy spotykam . osoby tuż po studiach, które nie mają solidnych podstaw programowania, baz danych itp. Nie mówiąc już o takich kwiatkach jak usilnie unikanie języka angielskiego w kodzie itp.

Także zastanów się czy na pewno warto isć na takie studia płatne, bo szczerze wątpię aby wpoili Ci tam czy choćby przekazali po prostu faktycznie wiedzę z doświadczenia, a nie typowo książkową... może lepiej iść na jakieś studia darmowe, może nawet w ogóle nie związane z informatyką? Powiem tak - informatyki nauczysz się sam jeśli tylko będziesz chciał, a na studia spróbuj spojrzec z innej strony - jak na ciekawy okres w życiu, nowe znajmości itp.

komentarz 9 czerwca 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
W takich chwilach żałuje, że można dać tylko jeden głos w górę...
komentarz 9 czerwca 2019 przez Sebatsian D. Nowicjusz (190 p.)

@Tomek Sochacki, Idealna odpowiedź

komentarz 9 czerwca 2019 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

@Tomek Sochacki,
yesyesyes

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,291 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,225 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 6,263 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dawid_cisco Użytkownik (930 p.)

92,832 zapytań

141,777 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,162 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...