• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domyślne rekordy w bazie danych przy stawianiu projektu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
110 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w PHP przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Cześć !

Moje pytanie tyczy się zarówno Laravela jak i Symfony. Zakładając sytuację że stawiamy stronę na serwerze, instalujemy wszystkie paczki composer install, yarn install / npm install stawiamy bazę ale do pierwszego uruchomienia strony potrzebujemy pewnych "startowych" rekordów w bazie, domyślnych ustawień itp.

Laravel udostępnia polecenie db:seed, Symfony Fixtursy. Ale tego typu funkcjonalności można wykorzystać do zrobienia fakerowych danych do bazy na których można testować funkcjonalność jak i wprowadzić dane startowe.
Na środowisku produkcyjnym nie tworzy się fakerowych danych tylko zostawia pustą bazę z ustawionymi rekordami odpowiadającymi za ustawienia. Więc teoretycznie można zrobić if (getenv("ENV") != "production").
Ale co jeżeli środowisko nie jest ustawione na prod tylko na dev i chcę mieć przypadek pustej bazy z domyślnymi ustawieniami ?

jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to zrobienie polecenia ładującego fakerowe dane do bazy coś na przykład "FakerDataManager create" a w seedach czy fixtursach umieścić defaultowe rekordy do bazy. Widziałem jeszcze inne rozwiązania.
Ustawienie takich domyślnych wartości w migracjach i ma to sens ponieważ w symfony fixtursy czyszczą bazę zanim się wykonają a gdy chcemy rozszerzyć bazę o coś mając w niej dane to takie rozwiązanie wychodzi na plus.
Osobne polecenie do ładowania domyślnych wartości coś na przykład "init page" ?


Jest jakiś standard na tego typu problematykę o ile można nazwać to problematyką ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Ale co jeżeli środowisko nie jest ustawione na prod tylko na dev i chcę mieć przypadek pustej bazy z domyślnymi ustawieniami ? 

Dlaczego chcesz na produkcję wstawiać dev?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w SQL, bazy danych przez karlos6600 Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w PHP przez progNewbie Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w PHP przez koyoo Początkujący (340 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...