• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak są tworzone dzisiejsze strony internetowe?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2018 w HTML i CSS przez szymonqqaz Początkujący (420 p.)
Jak są tworzone strony internetowe na wysokim poziomie, mam namyśli: np. strony dla dużych firm itd.

Czyli czy strony są robione w statycznym html czyli są pisane w html i oczywiście stylowane w css-sie a potem dodany js. Czy np są robione w sposób na zasadzie takim jak react czyli po kolei każdy komponent w js. Czy może jeszcze inaczej, trochę tego i trochę tamtego czyli trochę w html a trochę na zasadzie reacta. Chodzi mi o takie strony standardowe np. sklepy sprzedające coś, promujące jakiś produkt lub strony google. Chciałbym poznać jak to na prawde wygląda na wysokim poziomie. pyt nr 2) czy takie sobie listy ToDo i inne aplikacje internetowe zawsze są robione na zasadzie reacta? Z góry dziękuje za odpowiedź.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
wybrane 25 listopada 2018 przez szymonqqaz
 
Najlepsza
Tak naprawdę każda firma/freelancer/agencja mają swoje sposoby. Niektórzy robią to na statycznych wersjach (chociaż nie sądzę, żeby było takich dużo), niektórzy wrzucają to w jakiegoś CMSa typu WP, Presta itd, a niektórzy jak wspomniałeś javascriptowe frameworki. Wszystko zależy od klienta, czego oczekuje, wtedy dopiero ustala się technologię.

 

Co do drugiego pytania, to na pewno nie jest to jedyne wyjście. ToDoList da się zrobić czystym JSem.
+1 głos
odpowiedź 24 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Generalnie jest wiele opinii na temat tego czy warto tworzyć aplikacje we frameworkach jak Angular, React itp. Część osób twierdzi, że w wielu miejscach jest to nadmierna abstrakcja wpływająca na performance całe apki i w pewnym sensie mają rację, ale bardzo często spotykam tego typu opinie w zupełnym oderwaniu od realiów biznesowych...

Co z tego, że zrobisz jakiś ficzer 50 ms szybciej w JS niż w Angular, jak zajmie Ci to tydzień, a w Angular 2 dni? Ponad to dużą zaletą frameworków jak Angular czy React jest bardzo niski próg wejścia, w zasadzie wystarczy w miarę podstawowa znajomość JS i możesz wchodzić w różne nowe ficzery biznesowe juniorami. W przypadku czystego JS wiele rozwiązań byłoby mocno customowych co jednocześnie wymaga dłuższego wdrożenia nowych ludzi, w wielu przypadkach wymaga też indywidualnych konsultacji itp. co w przypadku frameworka zapewnia nam dokumentacja... odchodzi więc agnażowanie innych pracowników w wiele kwestii...

Jak widzisz są plusy i minusy, nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi :)
+1 głos
odpowiedź 24 listopada 2018 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Wydaje mi się, że znajdujemy się w miejscu, które może być przełomem. Wydajność coraz bardziej wysforowuje się na czoło stawki jako najważniejsza funkcja naszej aplikacji. Z tego też powodu narzędzia zmieniają się tak, aby oferować jak najlepszą wydajność. Równocześnie wiadomo, że czystego JS-a w kwestii wydajności raczej się nie przebije. Dlatego też logika podpowiada, że powinno się pisać aplikacje w czystym JS. Ale z kolei pisanie w czystym JS niekoniecznie jest przyjemne – a czas programisty często jest cenniejszy niż lekka irytacja klienta. Ale z kolei lekka irytacja klienta… No ogólnie to kwadratura koła.

Dlatego też pojawiają się narzędzia, które pozwalają pisać w przyjemnym frameworku, dostarczającym nam przyjemnych abstrakcji, ale do przeglądarki posyłają mocno zoptymalizowany, czysty JS (patrz: Svelte). Choć dzisiaj wciąż są w mniejszości, a prym wiodą hegemoni pokroju Reacta, Vue i Angulara, to wydaje mi się, że narzędzia typu Svelte będą jednym z kierunków w nie tak odległej przyszłości (Angular już pracuje nad czymś podobnym – Ivy).
komentarz 24 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ivy byl dość mocno zapowiadany choć ostatecznie na razie nie mamy go w pelni w angularze 7. a powiedz mi masz jakieś doswiadczenia z apkami w svelte? pytam bo nie słyszałem o tym, a może znalazłby parę ficzerow gdzie mogę pokusić się o jakieś nowe technologie i zrobić jakiegos PoC.
komentarz 24 listopada 2018 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Svelte jest wysoko na mojej liście TODO, ale na razie to się grzebię z parserem Babela i innymi strasznie low-levelowymi rzeczami :(. W grudniu w końcu powinieniem położyć łapki na Svelte i obczaisz, jak dobry jest w byciu kompilatorem.
komentarz 24 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
kocham zagrzebac się w jakiś customowych konfigach webpacka, babela czy w dochodzeniu co jest nie tak z planem bamboo gdy jeszcze wczoraj wsio grało i cale CI z buildem przechodzily bez problemu :) ale zaciekawiles mnie i muszę znaleźć jakąś przestrzeń na otestowanie tego :)
+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2018 przez termitek12 Użytkownik (890 p.)
To zalezy dla kogo, jak kolo nie jest obeznany to kladzie nacisk na wyglad. On nie rozumie co sie za szata graficzna kryje. Dla niego dobra strona to ladna strona. Czyli najglupszy, najprostszy do zadowolenia klient.

Natomaist jak wchodzi $$$, to tak jak pisal comandeer liczy sie szybkosc. Oczywiscie wyglad tez jest wazny ale w polaczeniu z usability. Ma byc szybkie, uzyteczne/proste w zrozumieniu/poruszaniu i ladne - w takiej kolejnosci.

 

Prosta strona firmowa - static (najszybsze, najlepsze seo).

Serwis/sklep - CMS np drupal z default modules (nie ma sensy wymyslac kola na nowo z logowaniem/userami/forum itp.).

Rozbudowany portal - CMS z przerobkami + custom modules.

Apka - custom (czyli frameworki wedlug upodobania), bo wiadomo ze cos takiego powstaje od podstaw.

 

Tak najczeciej to wyglada u mnie. Ale ja nie jestem programista/devem, tzn robie cos tam od czasu do czasu ale lacze 'informatyke' z innymi dziedzinami.
0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez Kononek Użytkownik (580 p.)
Stawiasz stronke na prestashop lub temu podobnym i zbierasz $$$

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 666 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2018 w HTML i CSS przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
–8 głosów
4 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LubieNalesniki Użytkownik (610 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...