• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakich technologiach są programowane współczesne strony internetowe

0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 16 października 2018 w HTML i CSS przez szymonqqaz Początkujący (420 p.)
W jakich technologiach są dzisiaj programowane strony internetowe? Pytam gdyż dobrze znam HTML, CSS, JS. I mam dylemat czy wziąć się teraz za bootstrapa czy za coś innego. Upraszczając pytanie. Czy w profesjonaliści piszą na bootstrapie, czy jednak na czymś innym? Jakich technologi się używa na wysokim poziomie front-endu?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 października 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (186,810 p.)
wybrane 24 listopada 2018 przez szymonqqaz
 
Najlepsza
Jeśli jak piszesz znasz JS to ja bym się wziął raczej za jakiś framework np. Angular, React, Vue itp. Front-end to dzisiaj niekoniecznie już tworzenie layoutów i ich wymyślanie, to jest generalnie zadanie dla działów UX, front ma tylko do tego dopasować templatki co jest najmniejszym problemem.

Poucz się frameworka i spróbuj ogarnąć sobie np. jakaś własną adminkę do choćby prostego bloga czy jakiś mały CRM tak żebyś miał z te 20-30 komponentów, parę serwisów (jeśli mówimy o Angularze), jakiś redux (np. w React) itp. itd. Tak, abyś załapał czym jest dzisiejszy front-end.

Jeśli nie chcesz się bawić w bazy danych w back-endzie itp. to polecam wziąć po prostu jakiegoś clouda np. mLab i ograniczyć się do frontu, plus ewentualnie liznąć jakiś SSR.
komentarz 17 października 2018 przez szymonqqaz Początkujący (420 p.)
Dzięki za pomoc, trochę rozjaśniłeś mi w tym temacie.
0 głosów
odpowiedź 16 października 2018 przez Zaqu93 Bywalec (2,550 p.)
Jeżeli zadajesz takie pytanie to mogę się założyć, że nie znasz dobrze HTML'a, CSS'a i JS'a . Nie mówię tego by okazać swoją wyższość, gdyż sam umiem mało, ale co do pytania to niektórzy piszą strony na bootstrapie, niektórzy na CCS Grid. Jest to bardziej wola programisty lub typu projektu, niż jedynej dobrej drogi. Na pewno w bootstrapie napiszesz coś szybciej...
komentarz 16 października 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (186,810 p.)

Jest to bardziej wola programisty lub typu projektu

o ile nie masz z góry narzuconej technologii :)

Na pewno w bootstrapie napiszesz coś szybciej

no tu bym dyskutował... prostą adminkę itp. może i tak ale jak Ci biznes i UX zacznie wymyślać własne kombinacje to częściej szybciej i łatwiej opykać to po prostu w CSS, ewentualnie jakąś własną libką niż usilne dostosowywanie bootka, w którym jest mnóstwo !important co nie ułatwia sprawy...

komentarz 16 października 2018 przez Zaqu93 Bywalec (2,550 p.)
No wszystko ma swoje plusy i minusy, zupkę chińską zjesz szybciej ale z wartościami odżywczymi może być słabo. To prawda przy jakiś udziwnieniach czasem może być ciężko używać bootstrapa. Ale jak trzeba napisać coś małego albo na szybko to się jednak przydaje.
komentarz 16 października 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (186,810 p.)
Jasne, wszystko ma plusy i minusy, ale moim zdaniem jeśli zdecydujesz się użyć jakiegoś frameworka css np. bootstrapa i makiety od UX'ow Ci na to pozwalają to i tak warto to zawsze dobrze przedyskutować z UX aby byli świadomi pewnych ograniczeń jakie te frameworki narzucają albo świadomie projektując istotne odstępstwa od frameworka liczyli się z dluższą realizacją (tu też potykamy się o biznes i estymację czasu na poszczególne ficzery więc sprawa zawsze jest indywidualna). Z tych względów ja raczej nie lubię frameworków CSS chyba, że wszystkie strony (developer, UX, biznes) wybierają framework w pełni świadomie.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2018 w HTML i CSS przez ziomek7 Użytkownik (870 p.)
–7 głosów
4 odpowiedzi 223 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 265 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2018 w HTML i CSS przez szymonqqaz Początkujący (420 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

65,755 zapytań

112,393 odpowiedzi

237,319 komentarzy

46,700 pasjonatów

Przeglądających: 130
Pasjonatów: 1 Gości: 129

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...