• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki kurs QT wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,502 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Witam, mam problem bo pobrałem ostatnio dwa kursy z neta w jednym babka chyba nie zbyt ogarnia QT, robi to strasznie powolnie i jakość jest niska a kurs kosztuje 130zł :D, drugi za 80zł ukończyłem 70% i stwierdzam że nie będę go kończył gdyż, 0 wytłumaczenia co my właściwie robimy (aplikacja do zarządzania TCP hostami itd) samo przepisywanie z ekranu i jeszcze wgl to nie chce działać, a ten już z jakimiś jsonami,  wyskakuje pierdyliard bibliotek żadnej ne wytłumaczy tylko pisanie...

Polecicie jakiś kurs dla średniozaawansowanego programisty trochę tam umiem już programować w tym QT, c++ w miarę dobrym stopniu ogarniam (bez jakichś tam rewelacji bo jeszcze mam 2 kursy takiego zaawansowanego c++ do przerobienia z nowymi standardami i wgl rzeczami do pracy w zawodzie.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
wybrane 27 listopada 2018 przez XezolPL
 
Najlepsza
Jeśli jesteś już po podstawach to najlepszym wyjsciem było by wymyślenie jakiejś aplikacji i napisanie jej, a czego nie ograniesz to szukasz w dokumentacji, ale jak uprzesz sie na te kursy to ten wydaje sie być ciekawy https://www.udemy.com/mastering-qt-5-gui-programming/
komentarz 27 listopada 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Dziękuję pięknie, aplikacja już jest wymyślona, przygotowane plany itd, teraz tylko zbieram wiedzę to jej zrealizowania, dlatego wole na razie kursy jak pokończe jeszcze nwm czuję że z 20h kursów to spokojnie przejdę na dokumentację i wtedy już projekt powinien ciężko, ciężko ale schodzić bo jak na teraz wydaje się on impossible dla mnie. I po tych kursach może będzie chociaż almost impossible :D
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
komentarz 20 listopada 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Wiem, widziałem go chodzi mi o płatne kursy bo darmowe to wszystkie już ogarnąłem ;)
komentarz 20 listopada 2018 przez niezalogowany
Dokumentacja po prostu?
komentarz 20 listopada 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Dokumentacja jako tako niezbyt do mnie przemawia, czuję po prostu że to jeszcze nie ten etap ;)
komentarz 20 listopada 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
widziałem, nie przerobiłem, odstraszyła mnie jakość z 2011r. i to że może to być mniej lub więcej nie aktualne a płatne kursy sięgam za darmo także luz
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Witam,

polecam zapoznać się z tym kursem:

https://www.youtube.com/watch?v=8ntEQpg7gck&list=PLyb40eoxkelOa5xCB9fvGrkoBf8JzEwtV

W tym tutorialu autor piszę grę w Qt/C++ i możesz poćwiczyć charakterystyczne cechy frameworka. Sygnały/Sloty, relacje Rodzic/Dziecko itp.

PS

Piszę się Qt nie QT.
komentarz 27 listopada 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Dziękuję, popatrzyłem troszkę i stwierdzam że chętnie go przerobie, tutaj chociaż gościu tłumaczy nie ma jakichś dziwnych komend i pierdyliard bibliotek  w przeciwieństwie do tamtego :D Dziękuję
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Kononek Użytkownik (580 p.)
Jak znasz juz podstawy to najlepiej zacznij klepać jakies projekty kture troche wyhodza poza twoją wiedze
Jak napotkasz jakis problem logiczny czy inny blad to wstaw na forum i sporobujemy cos zaradzic ;) ;) ;)
Pozniej ucz sie na bierząco tego co ci potrzeba do projektu i to  jest    najlepszy          metoda do nauki wiem bo sam tak robie ;)

A jak gdzies w okolicy bedzie ktuś poszukiwał programisty to sie zglos nawet jak nie bedziesz spełniać wymagan bo moze cie przyjmo...
Pozdri
komentarz 27 listopada 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Ty specjalnie tak piszesz czy na telefonie? :D Choć na telefonie kture to trochę ciężko napisać :D Co do tego, tak no niby robiłem tak z c++ ale na frameworku qt jeszcze tych podstaw nie ogarniam w stopniu wystarczającym do realizacji projektu, a mam już przygotowany jeden, rozpisany, na dużą aplikacje. Wiem że ten projekt to już jest wysoki poziom dlatego chcę się jeszcze do niego porządnie douczyć Qt.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,069 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 509 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2015 w Inne języki przez Destiny Użytkownik (500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...