• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaczęcia pracy po technikum inf.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
948 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jakbie98 Nowicjusz (120 p.)
Cześć, jestem absolwentem technikum informatycznego z zawodem.

Chciałbym zacząć pracę jako front end junior, ale do tego mi dużo potrzeba. W szkolę dużo tego nie było, a i nie myślałem że będę dążył do uzyskania pracy w zawodzie.

Jakieś większe podstawy html5/css3 znam, to co było mi potrzebne żeby wykonać jakiś tam "mój mały projekt",

w końcu który zawsze usuwałem bo jestem dupa z grafiki i estetyki.

Pytanie mam do was, jaki kurs musiałbym przerobić żeby być sensownie przygotowany na początek pracy? Nie mówię tu o projektach które w tle byłyby dodawane, sama wiedza. Dodam że teraz jestem osobą bezrobotną i nie stać mnie na bootcampy które kosztują krocie.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Żaden kurs nie przygotuje Cię do pracy, a na Bootcampy to bym grosza nie wydał ;) Całą niezbędną wiedzę masz w necie i to za darmo, tylko trzeba opanować umiejętność korzystania z wyszukiwarki Google.

Nie wiesz czego się uczyć? Poniżej prosty algorytm, jak się dowiedzieć:

pracuj.pl -> wyszukaj 'junior front-end developer' -> wymagania -> spisujesz na kartkę technologie / narzędzia, których nie znasz -> sprawdź jeszcze kilka innych ofert i zrób to samo -> wybierz z kartki najczęściej powtarzające się technologie i się ich ucz

Na początek podrzucę Ci jeden must-have: GIT. Jak go ogarniesz, to rób projekty i wrzucaj np. na GitHuba - w ten sposób będziesz miał portfolio, które każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć, a przy okazji dowiesz się, jak wygląda praca przy prawdziwych projektach.
komentarz 20 listopada 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Mega plus ode mnie za ten algorytm! :D

Pamiętam jeszcze, jak sama zaczynałam się uczyć, nie znałam dosłownie żadnego frontend developera, ani w ogóle innego programisty, nie miałam nic z HTMLa w szkole, ani na studiach, a nawet nie pomyślałam o tym, żeby zadać pytanie gdzieś na forum o to, czego się uczyć :P

Bo jest tak mega dużo blogów - są artykuły od czego zacząć, czego dalej się uczyć, czego już nie warto itd. Dodatkowo te oferty pracy, którymi naprawdę warto się wzorować.

Pytania takie, jak to są nawet całkowicie zbędne.
+1 głos
odpowiedź 20 listopada 2018 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)

Zamiast wykładu motywacyjnego chciałbym załączyć tutaj link do artykułu z bloga FlyNerd.pl . Myślę, że znajdziesz odpowiedź większość dręczących Cię pytań wink . Artykuł świetnie napisany, aktualizowany co jakiś czas.

https://www.flynerd.pl/2017/10/jak-zostac-front-end-developerem-wszystkie-informacje-dla-poczatkujacych.html

0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
niema konkretnych jesli chcesz isc w front end ucz sie tego co ci potrzebne czyli html css w tych czasach js i jeden kurs napewno nie wystarczy grzeb po necie kursy na kanale pana Zelenta powininec miec w malym palcu... robic strony abys mial jakies portfolio z czasem szukaj zlecen jesli kilka wykonasz wtedy jestes gotowy do pracy w tym zawodzie ;)
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A ja dam Ci mój sposób dzieki któremu szybko potrafię się do czegoś zmotywować i nauczyć.
Określ się co chcesz robić, pomyśl nad tym poważnie. Weź kartkę papieru napisz mapę myśli, rozpisz sobie jakieś zajęcia które kojarzą Ci się z informatyką. Podam Ci przykłady, strony internetowe, aplikacje desktopowe, aplikacje bazodanowe, gry komputerowe etc... Zrób sobie z tego drzewko, i rozbij wszystko na czynniki pierwsze, np strony internetowe na front oraz back end, kolejną gałęzią określ sobie sobie języki które są wymagane przy tworzeniu danej aplikacji. Kolejną gałąź jaką sobie zrób niech to będą biblioteki, biblioteki które są stworzone, frameworki. Coś na czym mógłbyś pracować, co wykorzystywać. Ostatnia gałąź to taka dość skomplikowana, powypisuj sobie jakieś stworzone już aplikacje, i przyporządkuj do stworzonych już języków, idąc zasadą "Czego potrzebuje by to stworzyć". Dużo jest tego typów wpisów na internecie które coś takiego pokazują, ale tu chodzi żebyś sam poszperał na tematy różnych języków. Na koniec pomyśl sobie co chcesz robić, i wybierz drogę którą chcesz podążać.

Żebyś był sensownym kandydatem na miejsce pracy jak dla mnie musisz się pasjonować tym co robisz, i musisz to lubić. Jeżeli nie będziesz odczuwać przyjemności z tego co robisz, to żadne kursy Ci nic nie dadzą. Prócz papierka, ale po co Ci papierek jeżeli będziesz się męczyć psychicznie, o ile też nie fizycznie. Ja tak na serio kieruje się zasadą że to ja mam siebie uznać za kogoś kto jest kompetentny na dane stanowisko, ja na siebie patrzę jak na potencjalnego kandydata na stanowisko do mnie do pracy i wymagam dużo. Nabyłem dzięki temu skrupulatności w informatyce, co jest bardzo dobre i pomaga mi w pracy. Jestem człowiekiem który jak programuje, to robię to z przyjemnością i nawet nie pytam się "po co mam to zrobić", lubię wyzwania, a wyzwania najbardziej edukują. Postaw sobie wyzwanie, projekt. I nie mów "To nie możliwe", pamiętaj że dobry programista to nie ten co wszystko potrafi zrobić, a ten co ma cierpliwość by wszystko zrobić i znaleźć odpowiedź na nurtującego pytania (to jest moje zdanie oczywiście). Był taki fajny mem, nie mogę go znaleźć... Gdzie jest dwóch uczniów, jeden który jest wyuczony i pisze wszystko sam, uczeń ten był podpisany "stackoverflow", a drugi ściągał od niego i pisał swój egzamin. Ten drugi był podpisany "developer".

Jeżeli serio kimś chcesz być, wyznacz sobie cel i do niego dąż źródeł masz ponad to żeby do tego dosięgnąć! Powodzenia.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Kononek Użytkownik (580 p.)
Zaprzyj sie i zaplanuj sobie jakis rozbdowany proejkty i pracuj nad nim, rozbudowuj go i potem wstaw na gita i pochwal sie
–2 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez niezalogowany
Polecam ci przerobić te kursy https://www.w3schools.com/ oraz poduczyć się troszkę backendu ,ale z backendem nie zaczynaj z PHP bo się tylko zniechęcisz tylko z Djnago ja teraz robię stronę z wiadomościami w django  :) Bardzo przyjemny framework :)
komentarz 20 listopada 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Ludzie dali Ci minusy, ale nikt nie raczył wyjaśnić z jakiej racji, a że mam chwilę akurat siedząc se w tramwaju to zrobię to :D

1. Większość osób na forum zdaje sobie sprawę z tego, że w3chools uczy złych praktyk, wystarczy wpisać to słowo kluczowe tutaj w wyszukiwarkę i znajdziesz rzeczy, gdzie będziesz mógł sobie doczytać o co chodzi.

2. Autor pytanie nigdzie nie wspomniał o backendzie, a nawet wprost napisał, że chce pracować jako frontend, więc kompletnie nie wiem po co dokładać tutaj technologie niezwiązane z tematem.
komentarz 20 listopada 2018 przez niezalogowany
daj spokój dzisiaj informatyk musi znać i backend i front end sobie sprawdź oferty pracy :)

(jeszcze jeden i jeszcze raz) :D
komentarz 20 listopada 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Chyba w firmie Januszsoft ;)
komentarz 20 listopada 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Informatyk? A czym zajmuje się taka osoba?

Ja jestem frontend developerem, nie znam i nie muszę znać backendu.

Full stack jest od jednego i drugiego, może Ci się pojęcia mylą :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 3,151 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez matrix Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 363 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...