• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie o maturę z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kayox Nowicjusz (150 p.)
Witam zdecydowałem się na studia za granicą i potrzebne mi są 3 przedmioty roz na maturę Oprócz matematyki i angielskiego musze wybrać jeszcze jedno roz a do wyboru mam fizykę, chemię, biologię i informatykę, najlepszą opcją wydaje się infomatyka w internecie krążą opinie ze matura jest dość łatwa, i tu moje pytanie do was czy przy solidnej pracy jest jakaś szansa żeby ogarnąć materiał samemu na około 80/90%?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
wybrane 12 lipca 2015 przez Kayox
 
Najlepsza
Rozszerzona matura z informatyki, a przynajmniej jak przeglądałem arkusze z poprzednich lat, to raczej algorytmika, napisanie jakiegoś programu rozwiązującego konkretny problem oraz bazy danych. Kilka pytań dot. informatyki ogólnej - według mnie łatwych, bo w technikum wszystko to było i raczej pytania nie są zbytnio zaawansowane. Według mnie nie ma tam rzeczy strasznych i jak najbardziej jest w Twoim zasięgu, jeśli solidnie się przyłożysz. :)
komentarz 12 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ja bym powiedział, że tam więcej matematycznego myślenia jak informatyki.. przeglądnąłem sobie arkusz z 15 roku  i kilka jest algorytmicznych zadań- nie zbyt jakieś trudne, a potem to już jakieś zarty, zapytanie sql  z jednej tabeli  z jednym warunkiem banalnym...  Albo jakies pytania prawda fałsz banalne. Zastanawiałem się jak to czytałem czy ja na pewno jestem jeszcze na odpowiednim arkuszu.
komentarz 12 lipca 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Dlatego raczej o maturę z informatyki się nie martwię, szczególnie, że lubię matmę, a programuję dużo sam, więc taki poziom algorytmiki nie sprawia mi raczej kłopotu.

Niemniej jednak musisz spojrzeć też na to z tej strony, że dużo osób z liceum, które są na mat-inf będą pisać tą maturę - nie hejtuję ani nie podważam, ale np. w mojej okolicy w takich liceach informatyka jest na bardzo słabym poziomie i np. rozmawiając z takimi osobami, które do tego same nie pracują, to dla nich to jest na prawdę trudne.

Jedynym, na czym możnaby się wyłożyć jest druga część arkusza - niekiedy zadania otwarte są tak żałośnie napisane, że ich wieloznaczność może doprowadzić do załamki i trzeba trafić w to, co autor miał na myśli - osoby, które posiadają jakąś wiedzę mogą to interpretować na wiele sposobów - tak niestety często wyglądają pytania teoretyczne na egzaminach technicznych e12,e13 etc. No i jest tam gwiazdka, wykonaj zadanie wykorzystując dostępne narzędzia informatyczne - więc pewnie jakieś środowisko programistyczne, może excel do zrobienia tabeli i wykresu itd. Szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć, czy programy do matury się deklaruje, czy są narzucone z góry.
komentarz 12 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak ktoś sam nic nie robi i chce pisać  roz z infy to tylko życzyć powodzenia. W takim razie po co w ogóle  ją pisać...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,046 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 656 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,824 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...