• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozpikselizowanie się ekranu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
148 wizyt
pytanie zadane 21 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Ktosiek Nowicjusz (120 p.)
Witam,

mam taki problem, że kiedy zostawię komputer na 10-15 min i wygasi się ekran, to kiedy "wybudzę" komputer cały ekran się rozpikselizowuje, ale dalej działa. Nie dzieje się to zawsze ale raz na 2/3 przypadki zostawienia komputera. Nie ważne czy zostawiłem na włączonym pulpicie lub jakimś programie. Zauważyłem, że kiedy zrestartuję komputer (uruchom ponownie) komputer działa normalnie, ale kiedy wyłączę komputer ma on problem z uruchomieniem się. Uruchomi się tylko kiedy wyłączę na 10s komputer wyłącznikiem z tyłu lub nacisnę guzik od restartu komputera.

Przepraszam jeśli dałem złe tagi lub niedokładnie opisałem problem, ale to mój pierwszy post na tej stronie.
komentarz 22 października 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Komputer tzn. co?
komentarz 25 października 2018 przez Ktosiek Nowicjusz (120 p.)
Komputer to znaczy komputer stacjonarny który jest podłączony kablem displayport do monitora AOC G2260VWQ6. Komputer ma komponenty:

-gtx1050Ti 4 gb

-8 gb ramu

-intel i5-7400

-dwa dyski: pierwszy toshiba 1 tera a drugi adata ssd 256 GB

Uzywam również systemu operacyjnego Windows 10 Pro.
komentarz 25 października 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
A jaki masz zasilacz i obudowę?

Wygasi się ekran tzn. stan uśpienia czy wygaszacz ekranu? Sprawdź logi, może coś pokazują po takiej sytuacji ,jakiś błąd. Na początek może wyłączyć oszczędzanie energii PCI-E. Może pomóc.
komentarz 2 listopada 2018 przez Ktosiek Nowicjusz (120 p.)

Zasilacz wydaje mi się nie najgorszy 500W SilentiumPC Vero L2, a moja obudowa jest trochę budżetowa Zalman Z1 USB 3.0.

Ekran:

Przy zasilaniu z sieci ekran wyłącza się po 10 min. Po tym czasie się to dzieje.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 299 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 583 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 567 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez NexON39 Nowicjusz (160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...