• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Linux] Zawieszanie się ekranu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Hej mam problem który ostatnio narasta lub po prostu coraz bardziej mnie irytuje. Mam laptopa DELL latitude e7440 na którym instalowałem najnowszego Elementary OS 5.0 Juno który bazuje na Ubuntu 18.04 LTS (Linux 4.15.0-45-generic). Mam problem z brakiem odświeżania obrazu. Nie wiem jak wyszukać mój problem w google.

Problem polega na zawieszaniu się ekranu i braku nowych obrazów na ekranie. Oglądając film potrafi się "Zawiesić" nawet na 5 sekund. Po czym bez problemu pokazywać film full HD z 60 klatkami :/ Aby obraz się odświeżył zawsze pomaga poruszanie myszką. Teraz aby oglądać spokojnie film muszę ruszać myszką cały czas co jest już irytujące.

Wczoraj zwróciłem uwagę ze problem nie jest związany tylko z filmami. Wczoraj miałem otwarte tylko swoje IDE i konsole terminala. Instalowałem zależności do projektu przez konsole. Instalowało się strasznie długo póki nie ruszałem myszką a obraz nie pokazał obecnego stanu konsoli która dużo wcześniej skończyła swoją prace.

Mieliście podobny problem ? Wiedzie gdzie mogę szukać sposobu na poradzenie sobie z tym problemem?

Nie ma znaczenia czy pracuje na zasilaczu czy baterii.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Obstawiam sterowniki od grafiki. Przeszukaj Internet pod tym kątem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 175 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez teemo Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...