• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena setu komputerowego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 19 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)

Witam, właśnie składam komputer który będę używać między innymi do programowania(Java,c++), wirtualizacji, i czasem pewnie też gry ale zależy mi przede wszystkim  aby chodziły płynnie oczywiście nie na ultra. Pracuje w Linux i potrzebuje czegoś na ponad 2 lata. Jak myślicie czy to może być? (SSD kupuje oczywiście ale go tu nie ma)

 

Procesor -AMD Ryzen 5 1600X (Chłodzenie SILENTIUMPC FERA 3)

Płyta główna - Msi b350m bazooka

Karta graficzna -Palit GeForce GTX 1060 DUAL 6GB GDDR5

RAM-HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 (2x8GB)

Zasilacz- Zasilacz be quiet! Pure Power 10 600W

HDD - Seagate BarraCuda 1TB 3,5

Czegoś brakuje? Jakieś zastrzeżenia czy rady lub może sugestie? Niestety nie jestem z tym aż tak na bieżąco. Z góry dziękuje za odpowiedź.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 października 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Jaki posiadasz maksymalny budżet? Brakuje chłodzenia do procesora X nie posiada chłodzenia box.
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (reflink)

komentarz 20 października 2018 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Jak to brakuje chłodzenia procesora? Przecież jest dopisałem w nawiasie. I budżet mam w miarę elastyny ale chce aby to było około 3 tys
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Weź sobie RAMy o taktowaniu 3000-3200 Mhz, w fajnej cenie masz np.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/

No i obudowy nie widzę - co wybrałeś?
0 głosów
odpowiedź 22 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Zestaw ładny. 16GB to nadal bardzo dużo, nie trzeba tyle kupować wystarczy 8GB i to na najnowsze tytuły na wysokich ustawieniach. No co tu dużo mówić, wszystko wygląda dobrze. Nie patrz na linki od xkom-u (jak niżej) bo to tylko reklama ;D Jedyne co mnie martwi, aczkolwiek jest to tylko subiektywna opinia to firma Palit. Miałem już 2 karty od Palita i każda popsuła się po ok. pół roku użytkowania. Osobiście wybrałbym coś od Gigabyte albo coś innego. Co do chłodzenia jest w porządku, nie kupuj żadnych wielkich potworów bo to nie ma sensu, i tak wychłodzi. Jedyne co to obudowa, ale skoro wybrałeś taki dobry sprzęt to pewnie poradzisz sobie również z obudową :) Jak dla mnie to kupuj i działaj :)
komentarz 22 października 2018 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
edycja 22 października 2018 przez Mavannkas
Dzięki
komentarz 22 października 2018 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Obudowę już mam i wiem że na pewno wszystko się zmieści :) a co do Ramu to uważam że tyle jest mi potrzebne ponieważ sporo siedzie w virtual boxie i chce mieć możliwość jednoczesnego działania kilku wirtualizacji :) a co Palita to udało mi się znaleźć używana z 20 mies gwarancji za niecałe 800 zł wiec uważam że to jest pewne inwestycja a zależy mi żeby trochę oszczędzić co o tym myślisz

PS. Czy jeśli płyta obsługuje pamięci RAM 2933 to poprostu zmniejszy te 3000 z linku wyżej co nie??
komentarz 23 października 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
No to ten ram Ci się jednak przyda ;D A co do gwarancji to bym najpierw warunki przeczytał bo różnie to bywa. Niekiedy nawet rękojmia nie pomoże. Chyba, że dość zaufany sprzedawca/sklep.

Co do szybkości RAM-u nie znam się za bardzo z tą obsługą na płycie. W 90% powinny działać, ale był kiedyś użytkownik na forum pcformat, któremu doradzono, że będzie działać i nie działało więc strzeż się ;D
komentarz 23 października 2018 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Hmm, nie pomyślałem o sprawdzeniu gwarancji :) napisałem do gościa z prośbą o szczegóły, zdjęcie testu osiągów karty i z pytaniem dlaczego sprzedaje myślę że to Maks jeśli chodzi o zabezpieczenie się. To teraz czekam na zakup karty i zamawiam wszystko :) tylko dysk zmienię na markowy bo znalazłem Toshibe w podobnej cienie :) może znajomy też ogarnie mi u siebie zniżki i zmieszcze się w 2500  na szczęście nie muszę systemu kupować bo na linuxie siedzie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 119 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 547 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...