• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena zestawu komputerowego +/- 4000 zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Dawid98 Użytkownik (830 p.)
Dzień dobry.

Mam pytanie o zestaw komputerowy.

Chodzi o ten: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=424188 czy te 8gb RAMu wystarczą? Plus proszę o ogólne ocenienie zestawu. Komputer będzie służył do grania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2018 przez Ryszardziksde Początkujący (390 p.)
Ramy minimum 3000mhz do ryzena.

Ogólnie zestaw dobry ale te 8gb to dziś takie minimum. Jeżeli nie bedziesz grać w wymagające gry bedzie dobrze
komentarz 2 grudnia 2018 przez Ryszardziksde Początkujący (390 p.)
i ram w dwóch kościach bo wtedy bedzie lepiej działało
komentarz 2 grudnia 2018 przez Dawid98 Użytkownik (830 p.)

@Ryszardziksde,
 dziękuję za cenne rady, skorzystam, a RAM będzie w przyszłości upgradowany, o właśnie kolejne 8 gb.

komentarz 3 grudnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

@Dawid98, 8GB starczy i na najbardziej wymagające gry. Tutaj nie będzie problemu. Problemem jest jeden moduł, który będzie działał w single channel, więc szykuj się na bottleneck. Jeśli w niedługim czasie dokupisz drugą kość to OK. Inaczej na twoim miejscu bym wziął od razu 2x4GB.

Tutaj masz wideo potwierdzające to co napisałem: https://www.youtube.com/watch?v=vEgKZSKWh70

 

komentarz 4 grudnia 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
edycja 4 grudnia 2018 przez criss
No nie wiem, dla mnie 8GB to mało nawet mimo ze nie gram w gry praktycznie w ogóle. Kilka instancji Visual Studio, kilkanaście/dziesiąt kart w Chromie, czasami jakiś linux na vm i może debugger na jakiejś apce. Wtedy się okazuje, że 8GB to bardzo mało. A do grania? 8 to było absolutne minimum już kilka lat temu. Jasne, że pograsz na 8, ale po co sobie psuć wydajność tylko dlatego że brakuje troche pamięci (wtedy OS zaczyna korzystać z dysku i wszystko zwalnia)
komentarz 4 grudnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

 Jasne, że pograsz na 8, ale po co sobie psuć wydajność tylko dlatego że brakuje troche pamięci (wtedy OS zaczyna korzystać z dysku i wszystko zwalnia)

Przecież nie ma żadnego spadku wydajności. Mowa o 2 FPS'ach, które równie dobrze mogą być błędem pomiaru. Nawet przy najbardziej wymagających grach na maksymalnych ustawieniach, te korzystają z max 6GB pamięci włącznie z systemem. Zostaje 2GB na resztę rzeczy w tle. 

Jeśli OP ma zamiar w niedługim czasie dorzucić drugą kość to OK! Jeśli ma czekać bóg wie ile to lepiej wziąć 2x4GB i mieć spokój. Większy spadek wydajności zaobserwuje grając na jednej kości, niżeli na 2x4. 

+2 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2018 przez Ярек Эс Bywalec (2,320 p.)

Dla mnie spoko yes

+1 głos
odpowiedź 2 grudnia 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Spokojnie w tej cenie dostaniesz wydajniejszy zestaw. Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/yswnrndn8

TP-Link TL-WN881ND (802.11b/g/n 300Mb/s)
Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB)
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5
Lite-On 120GB 2,5'' SATA SSD MU3
ASRock X370 Pro4
AMD Ryzen 5 2600
SilentiumPC Armis AR7
+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2018 przez TuFajf Początkujący (460 p.)
Ogólnie wszystko spoko tylko RAM bym zmienił na na przykład https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-2x4gb-3000mhz-cl16-pv48g300c6k-768823/false
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
–2 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Zestaw jest w jak najlepszym porządku. Zostaw go tak jak jest. Nie słuchaj bzdur typu "zmień na 3000 Mhz" bo nawet tego nie odczujesz ani żadna gra drastycznie Ci nie przyspieszy. Ktoś tam wyżej pisał "ram w 2 kościach bo będzie szybciej działał" - większej głupoty to nie czytałem nawet na memy.pl  :D Weź pod uwagę ofertę osoby która napisała o zestawie z x-kom'u bo wygląda przystępniej, ale jakiegoś skoku wydajności nie poczujesz względem tego co Ty podałeś :)
komentarz 3 grudnia 2018 przez niezalogowany
""ram w 2 kościach bo będzie szybciej działał" - większej głupoty to nie czytałem nawet na memy.pl " czyli nie słyszałeś o czymś takim jak dual chanel? W ogóle nie masz pojęcia a próbujesz się wypowiadać. Skok wydajności pomiędzy single a dual chanel sięga nawet kilkudziesięciu procent. Ja po dołożeniu drugiej kości w laptopie w geekbench wynik lepszy miałem o 90%. To samo tyczy się taktowania pamięci. Jest to element który się nie upgraduje raczej, więc dołożyć 50 zł podczas zakupu szybszych kości jest jak najbardziej uzasadniony.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Ryszardziksde Początkujący (390 p.)
@kacior masz 100% racji. Ten człowiek powinień dostać minimum muta w tym temacie.
komentarz 6 grudnia 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
edycja 6 grudnia 2018 przez afqedart

Jeśli będzie się wykorzystywać zintegrowaną kartę graficzną, która korzysta z współdzielonej z procesorem pamięci RAM to należy stosować dwa moduły pamięci o jak najwyższej dopuszczalnej przez MOBO częstotliwości taktowania. A to z prostej przyczyny. Większa częstotliwość taktowania oraz praca modułów pamięci w trybie Dual-channel znacząco zwiększa przepustowość współdzielonej z procesorem pamięci RAM, a to ma duży wpływ na wydajność zintegrowanej karty graficznej.

A tutaj mamy układ dedykowany. Jeśli już "znawcy" mają jednak rację to dzięki technologii dualchannel uzyskasz bardzo mizerny skok wydajności. Niezauważalny NIGDZIE. Jedynie pod mikroskopem w testach.

 

Głównym minusem będzie zapychanie sobie slotów kośćmi o niskiej pojemności, zamiast uzbierać trochę kasy i podłączyć drugą 16-tke w przyszłości.

kacior nie myl laptopa ze stacjonarką.

komentarz 6 grudnia 2018 przez niezalogowany
Mizerna to jest twoja wiedza skoro twierdzisz że dual chanel ma jedynie wpływ przy integrze. Zanim napisałeś ten komentarz to mogłeś się trochę rozeznać, ale po co? Dual chanel będzie miało większy lub mniejszy wpływ na granie w zależności jak dany tytuł i lokacja wykorzystuje procesor. Mowa tu o nawet 15-20% lepszy wynik.

A kupując ram w późniejszym okresie, z pozoru identyczną może być problem pomiędzy nimi więc ryzykowny biznes. Lepsza jest kupno obu kości w jednym momencie.
komentarz 6 grudnia 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Nie chcę się kłócić, ale zanim zaczniesz rzucać takimi liczbami to weź to udokumentuj. Testy stworzone we współpracy z programami partnerskimi mnie nie interesują. Jeszcze kilka lat temu można by rzucić takimi liczbami, owszem. Jednak wiele testów na ten temat jest po prostu starych i nie aktualnych. Po za tym dual ma znaczenie wtedy, kiedy tej pamięci jest za mało lub brakuje "co nie co" do zadowalającej wydajności w grach. A tutaj wystarczy na dosłownie wszystko z nawiązką.
komentarz 6 grudnia 2018 przez niezalogowany
Wcale nie ma znaczenia jedynie kiedy jej brakuje.

Testy są robione cały czas nowe odnośnie wydajności dual vs single. Jeżeli powątpiewasz w nie to możesz samemu zrobić, nikt przecież nie broni, a dopóki nie masz jakiś jasnych dowodów na to swoje założenie to nie powinieneś głosić takich domysłów jakby to był pewniak.

Jeszcze pozostaje kwestia temperatur na pamięci kiedy jest jedynie jedna kość. Nie każdy ma dobrze wentylowaną obudowę.
komentarz 6 grudnia 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Ja po prostu nie wierzę jak Ty we wszystko co piszą w internecie. Koniec tematu.
komentarz 6 grudnia 2018 przez niezalogowany
Jeżeli nie wierzysz to jest Twoja indywidualna sprawa. Jeszcze do kompletu dorzuć szczepionki, lądowanie na księżycu i płaską ziemię. Ja wykonywałem geekbenchmarka i jasno widziałem, że wynik znacznie się poprawił. Nie o jakieś parę procent tylko konkretnie. Poza tym sami producenci płyt głównych zalecają podłączanie w dual chanel.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 118 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...