• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript Select Value

Object Storage Arubacloud
0 głosów
196 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w JavaScript przez niezalogowany

Mam dwa pytania odnośnie <select> w js pierwsze to czy taki zapis jest odpowiedni jakie są jego minusy i plusy

  

           <div id="select" >    
                <li id='góry' value='góry' onclick="select('góry')">Góry</li>
            </div>           
        </div>
function select(select_V){
    console.log(select_V);
    
}

a drugie pytanie to jak można zrobić to inaczej :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Poczytaj o elementach HTML. Jeśli chcesz zrobić pole select to zawiera ono w sobie elementy option. Jeśli natomiast chcesz robić listę to albo zrob ul albo ol, zależy od przypadku i w jej wnętrzu elementy li. Zapis div->li nie jest poprawny.
komentarz 20 października 2018 przez niezalogowany

@Tomek Sochacki, To akurat nie jest prawda starczyło że usiądziesz sobie z 2-3h i wykujesz znaczniki z W3S i znasz już HTML :)

komentarz 20 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
@Marcin321 i uważasz naprawdę, że po 3 godzinach wkuwania znaczników możesz siadać i pisać apki...?

Wydaje mi się, że żyjesz w nieco odrealnionym świecie... powiedz mi ilu znasz ludzi, którzy uczyli się html krócej niż 1 dzień i bez problemu przechodzą przez wszystkie CR zanim ich kod trafi na proda... Ja nierzadko spotykam w CR błędy u niejednego seniora, a co dopiero u kogoś, kto ledwo zaczął naukę...

To może powiesz mi, że JS też można nauczyć się w tydzień i od razu robić pull requesty na 10 ficzerów dziennie :) ?
komentarz 21 października 2018 przez niezalogowany
słuchaj mógłbyś mi powiedzieć czy opłaca uczyć się znaczników takich jak <b>  <s> <ins> <del> itd itd? ponieważ w książce natrafiłem na takie coś

 

http://prntscr.com/l8kgsc
komentarz 21 października 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
@Tomek Sochacki jasne, przesadziłem z tym jednym dniem ale chodziło mi bardziej o to, że to wystaczy by już stawiać pierwsze strony - i tak z każdą kolejną możesz podszlifować htmla. Sam nie uważam się za znawcę HTML'a, ale na razie mnie to jeszcze nie zabolało, że tak powiem

 

@Marcins321 z tego się już raczej nie korzysta, bo to są typowe rzeczy do stylowania (css).
komentarz 21 października 2018 przez niezalogowany
jak już zmieniliśmy troszkę temat to ja mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej jest napisać jakiegoś łatwego bloga bez js czy zabrać się za większy projekt czyli np jakieś forum i uczyć się jednocześnie  HTML CSS i Django :) przypominam że jestem początkujący  i nigdy nie tworzyłem żadnej strony :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2016 w PHP przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w JavaScript przez Andrzej Czarny Użytkownik (720 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...