• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Metoda nauki programowania Java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
552 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Java przez Renitares Nowicjusz (120 p.)
Siemanko :D od pewnego czasu a dokładnie nie całego miesiąca gdy mam wolną chwilę uczę się języka programowania Java, ponieważ muszę zaliczyć ten język na studia, moja forma nauki wyglądała tak, na początek kupiłem książkę 21 dni Java ale po kilkunastu stronach przekierowałem się na zadania ze strony w3c ponieważ książka troche wydawała mi się za trudna, napisana dla osób znających troche już programowanie i mi mąciła w głowie. Zadania szły nawet nawet ale późniejsze zadania nic nie tłumaczyły i wrzucały na głęboką wodę. Wtedy też założyłem darmowe konto na Treehouse i tam z pewnym Panem uczyłem się programować, ale okres darmowy sie wyczerpał i zacząłem robić zadania od wykładowcy które wysyłał na meila. Wtedy też rozwiązywałem zadania które na początku były łatwe ale znowu zaczeły się górki, moim sposobem nauki jego zadań jest teraz drukowanie kodu na kartce a4 i sam podkładałem wartości by później zrozumieć co i jak się z czym je, ale mam problem z pętlami, bardzo długo się je ogarnia i nie potrafie czasami sobie z nimi poradzić. Nie wiem z jakim pytaniem ogólnie tu pisze, jak moge przyśpieszyć nauke javy ? Czy sa jakies lepsze formy nauki ? Czy powinienem wrócić do treehousa ? Tak na luźno coś poradźcie :)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 września 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Sprawdź może kursy na YouTube. Niestety nie znam żadnego godnego polecenia, więc musisz sam poszperać, albo poszukać jakiś opinii w Internecie.

Czy możesz trochę rozwinąć to:

moim sposobem nauki jego zadań jest teraz drukowanie kodu na kartce a4 i sam podkładałem wartości by później zrozumieć co i jak się z czym je

 

1
komentarz 29 września 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Istnieje taka książka:

helion.pl/ksiazki/java-rusz-glowa-wydanie-ii-kathy-sierra-bert-bates,javrg2.htm

Jest ona napisana bardzo prostym językiem i tłumaczy javę bardzo łopatologicznie. Co prawda nie obejmuje ona najnowszych standardów Java, ale tłumaczy samo działanie Javy (czyli to co na samym początku jest według mnie najistotniejsze) w sposób bardzo przystępny.

+1 głos
odpowiedź 27 września 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
Może spróbuj używać debuggera zamiast kartki? Skoro masz problem z samymi pętlami to nie musisz się ich uczyć koniecznie w Javie, one działają praktycznie tak samo w większości języków. Na YT nie ma nic konkretnego, od siebie polecam Udemy: 32-42zł -> Complete Java Masterclass - updated for Java 10, albo JavaStart. Zadania polecam na codewars albo hackerrank.
komentarz 27 września 2018 przez Renitares Nowicjusz (120 p.)
Zainteresowałeś mnie tym debugger ? Na czym on dokładnie polega ? W NetBeansie staram się coś w tym działać ale to dla mnie czarna magia
komentarz 27 września 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
Uproszczając debugowanie to podglądanie wykonywania programu krok po kroku, linijka po linijce, sprawdzając przy tym stan obiektów, zmiennych etc. Ustawiasz breakpointy (miejsca gdzie program się zatrzyma i będziesz mógł podejrzeć stan zmiennych itp. i uruchamiasz program w trybie debug. W NetBeansie w pasku u góry masz taką opcję, a resztę musisz doczytać (jest dużo materiałów uczących debugowania) i wypróbować  sobie sam :)  PS sprawdź sobie Intellija (wersje darmową -> community), moim zdaniem przyjemniej się go używa.
+1 głos
odpowiedź 27 września 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
edycja 27 września 2018 przez Gambr

Tutaj  kurs z yt, który wg mnie bardzo dobrze prowadzi za rączkę i wszystko świetnie tłumaczy. Pętle to w zasadzie całkiem prosta rzecz, tylko wymaga odrobinę wprawy. Tak samo jak matematyka w licuem. Rób zadania, oglądaj tutoriale, nawet jeśli czujesz, że błądzisz to nie przestawaj. Po jakimś (wcale nie tak długim) czasie, nagle wszystko "kliknie". 

komentarz 27 września 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
Chyba linku nie podpiąłeś, bo wyskakuje blank.
komentarz 27 września 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)

Wybacz, już poprawione smiley

komentarz 27 września 2018 przez Renitares Nowicjusz (120 p.)
Nie przekierowuje mnie na ten kurs, możesz podać ponownie ? :)
1
komentarz 27 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

@Gambr, powiem fdaktycznie https://www.youtube.com/playlist?list=PL9DF6E4B45C36D411 to jes ten link, i jeśli chodzi o ten kanał to fakt- dobrze jest tu wyjaśnione większość rzeczy.

 

Cave- of Programming : Java na youtube jeśli link nie dzała

komentarz 27 września 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Nie wiem czemu ehh to wpisz Cave Of Programming java
+1 głos
odpowiedź 27 września 2018 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)
Cześć. Ja uczyłem się podstaw programowania na kanale u Pana Mirosława Zelenta. Świetnie wprowadza w podstawowe zasady programowania za pomocą kursu c++. Po tym kursie przerzucilem się na jave. Wszystko było trochę bardziej jasne. Potem przyszedł czas na udemy, udacity. A potem zacząłem po prostu tworzyć swój projekt na podstawie tego czego nauczyłem się do tej pory. I każdy problem, który napotykam po drodze wpisuję  Google. Zawsze jest tak, że ktoś już miał to samo co ja.

Teraz zaczynam kontakt z baza danych. Na początek sam SQL, Jdbc A potem pewnie hibernate.

Powodzenia i nie poddawaj się.
komentarz 27 września 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

I każdy problem, który napotykam po drodze wpisuję  Google. Zawsze jest tak, że ktoś już miał to samo co ja.

Tak dokładnie, część ludzi nie rozumie, że ich problemy są tak typowe, że w necie jest cała masa porad jak je rozwiązać. Jeszcze mi się nie zdarzyło że mając jakiś problem żeby nie znaleźć czy to pełnego rozwiązania, czy to jakiejś wskazówki, która mnie naprowadzi na rozwiązanie. 

0 głosów
odpowiedź 27 września 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

jak moge przyśpieszyć nauke javy ? Czy sa jakies lepsze formy nauki ?

Każdy przyswaja wiedzę inaczej. Ja proponuję jak najwięcej czasu poświęcaj na pisanie kodu, i od czasu do czasu dokształcać się z teoretycznej wiedzy. Źródła wiedzy są różne np. :


- Książki dobre do poznania ogólnej teorii.  Core Java. Volume I—Fundamentals i Effective Java są w miarę ok, trochę stare, ale dostały wznowienia
- Kursy wideo do podłapania zobaczenia w praktyce to co się nie zrozumiało z książek. Takich kursów jest mnóstwo np. na YT - patrz po dacie publikacji, najlepiej aby zahaczały o javę 8
- Kursy np. na codeacademy dobre do przećwiczenia składni
- Czasami kursy na edX mają projekty do zrobienia
- codewars, codility, hackerrank itp - strony do ćwiczenia składni i rozwiązywania algorytmów 
- własne projekty 

Nie mam czasu, aby sypać linkami, jednak materiałów nawet darmowych jest od groma. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez msky Początkujący (250 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,230 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...