• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania c++/java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,225 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez JestemMaciek Początkujący (300 p.)

Witam panowie! :) Mam pewien dylemat ponieważ docelowo chciałem się uczyć javy, do wyboru c++ na początek zmusiło mnie to że to bardzo dostępny język, oraz po jego nauce łatwiej odnaleźć się w javie (z tego co wiem).Problem tkwi jednak w tym, że zatrzymałem się na dziedziczeniu z kursu obiektowego c++. Nie wiem czy mogę zabrać się już spokojnie za jave czy na spokojnie kończyć naukę c++. Dodam, że nie poświęciłem z perspektywy czasu na ten język więcej niż dwa tygodnie, lecz była to intensywna i codzienna nauka. Jaka jest wasza opinia? Z góry dziękuję za odpowiedź !:)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
wybrane 30 grudnia 2015 przez JestemMaciek
 
Najlepsza
Jeśli uczysz się C++ tylko po to żeby później nauczyć się Javy, to jak najszycbciej zaprzestań nauki C++. Java nie jest trudna. I nie prawda, że Java jest mniej "dostępnym językiem od C++". Masa kursów jest dostępna w Internecie, co prawda większość jest anglojęzycznych, ale dla chcącego nic trudnego. No i masz kilka lektur, z których możesz się nauczyć sporo rzeczy. Chociażby "Java. Podstawy" w IX wydaniu.

A co do nauki C++ w dwa tygodnie, to trochę mało jak nawet na strukturalne programowanie. Jeśli przerobiłeś jedynie kurs p. Zelenta to jest to zalążek tego czego możesz się dowiedzieć o C++.
komentarz 30 grudnia 2015 przez JestemMaciek Początkujący (300 p.)
Co do lektur w kierunku Javy, posiadam już "Thinking in Java" wydanie IV i mam plan się z niego uczyć, a podczas nauki z tej cegły(1200 stron robi wrażenie, jednakże pozytywne jak dla mnie :D) równolegle planuje uczyć się z kanału youtube, który się nazywa CoraxTheTutor.

Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam! :)
komentarz 30 grudnia 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Weź tylko pod uwagę, że Thinking in Java to stara książka, więc nie omawia najnowszych dodatków Javy, a Java jest językiem, który się mocno rozwija.
komentarz 30 grudnia 2015 przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
Kolega wyżej dobrze mówi, ponadto osobiście nie polecałbym na początek Thinking in Java, zdecydowanie nie uważam ją jako książkę dla początkujących. Skłaniałbym się jednak ku wymienionej wyżej "Java. Podstawy". Widziałem w święta na popularnym serwisie aukcyjnym, nówkę za 48zł ;)
+2 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
A ja myślę, że trochę za szybko się zniechęcasz :) - 2 tygodnie to jest bardzo krótki czas, a zwłaszcza świeża wiedza musi się "uporządkować w głowie" zanim zostanie przyswojona. Może spróbuj ?:)

Pozdrawiam :)
komentarz 30 grudnia 2015 przez JestemMaciek Początkujący (300 p.)
Nie nazwałbym tego zniechęcaniem się tylko zbytnim zapałem do tego co oryginalnie planowałem, czyli nauki Javy dziękuję za odpowiedź! :)
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Szczerze, to juz zalezy zupelnie od Ciebie, bo rownie dobrze moglbys nie uczyc sie C++ tylko od razu siasc do Javy. Na pewno bedzie Ci latwiej znajac C++ uczyc sie JAvy niz zupelnie od podstaw, ale mozliwe, ze gdybys poswiecil czas ktory przeznaczasz na C++ od razu na Jave to finalnie nauczylbys sie jej szybciej niz uczac sie najpierw C++. Mysle ze tu nie ma dobrej odpowiedzi, zrob jak uwazasz, jesli sie do tego przylozysz to efekty beda. Pozdrawiam
komentarz 30 grudnia 2015 przez JestemMaciek Początkujący (300 p.)
Dziękuję za odpowiedź i myślę, że zrobie tak jak właśnie mówisz. Przysiąde porządnie do Javy :)
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
ja jestem w trakcie nauki i chce się przesiąść na jave tak jak Ty :)

spokojnie chcę opanować jakieś podstawy c++ i przesiąść się na jave docelowo
1
komentarz 12 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Jak zamierzasz w przyszłości rozwijać się w Javie to nie marnuj  czasu,i przesiadaj się już teraz.
komentarz 14 kwietnia 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
tyle że mirosław bardzo dobrze tłumaczy podstawy c++

a jave docelowo odrazu kurs na androidy ? czy co polecacie?
komentarz 14 kwietnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Tutaj nie kłania się kwestia polecenia,tylko co chcesz robić,i w czym się odnajdziesz.Na początku absolutnymi podstawami jest zrozumienie i opanowanie programowania obiektowego:)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w Java przez jako6 Bywalec (2,550 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 661 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Java przez matrix Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Java przez Renitares Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...