• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie wysyła sygnału do monitora komputer w 100% sprawny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,415 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
Część

Mam komputer w 100% sprawny ponieważ gdy podłącze komputer do telewizora wszystko działa dobrze komputer się normalnie włącza ale jak podłącze komputer do monitora to wyświetl się brak sygnału.

Korzystam z kabla VGA i adaptera na HDMI i nie wiem czego to jest wina bo początkowo myślałem że to wina adaptera a po kupnie drugiego adaptera problem jest taki sam. A do telewizora podłączałem kablem HDMI.
komentarz 27 września 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Podłącz adapter VGA do płyty głównej i dopiero go uruchom. Jeżeli działa, podłącz do karty graficznej i uruchom ponownie. Daj znać jakie rezultaty.
komentarz 27 września 2018 przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
W płycie głównej nie mam wejscia VGA
komentarz 27 września 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Tak z doświadczenia, zacznijmy od raczej podstawowych kwestii, czy w monitorze przełączałeś źródło sygnału na VGA? Może ustawiony jest na DVI i automatycznie nie może tego złapać.
komentarz 27 września 2018 przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
Tak bo działało okół pół roku i teraz się coś popsuło
komentarz 28 września 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@Mantera, jaki to sprzęt, ile monitorów, oprogramowanie?

komentarz 28 września 2018 przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
Karta graficzna GTX 1050 2 GB

8 gb ram 4 kości po 2 GB

Używam 1 monitora

Procesor Intel core i5-750

Windows 10
komentarz 28 września 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Monitor?
komentarz 28 września 2018 przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
Samsung S22C300B
komentarz 28 września 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

W płycie głównej nie mam wejscia VGA

tak ale masz pewnie hdmi to sprobój podłączyć monitor do niego, wcześniej odpinając gpu. 

Druga sprawa. Sprawdzałeś w biosie która karta jest ważniejsza? Trzeba chyba wyłączyć zintegrowaną najpierw. Może coś się przestawiło po resecie biosu.

Moze stery sa potrzebne po jakiejś aktualizacji windy.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 września 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Bawiłeś się biosem, albo overclockingiem ? Spróbuj wyciągnąć baterie z płyty głównej na chwile.
komentarz 27 września 2018 przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
Już to robiłem i nie pomogło
0 głosów
odpowiedź 27 września 2018 przez Moonmaker05 Początkujący (410 p.)
Mógłbyś też sprawdzić czy na innym kablu VGA są takie same objawy, z doświadczenia wiem że lubią się psuć te kable albo tracić kolory
komentarz 27 września 2018 przez Mantera Nowicjusz (120 p.)
Patrzyłem na 2 kablach
0 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez milosz 69 Początkujący (450 p.)
Myślę że problem jest w wejściu  hdmi w monitorze.Gdzie jeden z twoich styków może być zepsuty i przez  to całość nie łączy.
–1 głos
odpowiedź 1 października 2018 przez wewtorek Użytkownik (760 p.)
Może to być wina płyty głównej lub karty graficznej, też miałem taki problem i pomogła wymiana płyty głównej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 1,366 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 3,829 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...