• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki bez rozszerzonej informatyki w szkole?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,055 wizyt
pytanie zadane 10 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Leitrah Nowicjusz (120 p.)
Witam, chodzę właśnie do 2kl LO, jestem na profilu biol-chem-mat jednak był to zły wybór, biologia i chemia kompletnie mnie nie interesuje i zastanawiam się nad zmianą w stronę informatyki. Chciałam zmienić szkołę, niestety w moim mieście nie ma już wolnych miejsc w żadnej klasie z mat-fiz-inf ani tym podobnych dlatego zdecydowałam się podjąć naukę na własną rękę. Informatyka zawsze mnie interesowała, uczę się jej dosyć szybko i znam podstawy c++ (może nie na tyle żeby napisać jakiś większy projekt ale na ten moment jestem w stanie sama napisać jakiś prosty program) jednak każdy kogo prosiłam o radę mówił żebym sobie odpuściła bo sobie nie poradzę bez lekcji na rozszerzeniu.

Moje pytanie brzmi czy w 2 lata mam szansę samodzielnie przygotować się do matury? Czy pomoc nauczyciela jest bardzo wskazana? I czy jest aż tak trudna jak wszyscy mówią? Mam zamiar poświęcać na naukę ok 3h dziennie. A może jest tu ktoś kto pisał maturę też samemu się przygotowując i podzieli się doświadczeniem? Bardzo też prosiłabym o polecenie jakiś materiałów, aktualnie uczę się głównie z anglojęzycznych kursów(c++) i mam zamiar kupić sobie jakiś podręcznik do rozszerzenia (głównie żeby mieć uporządkowany zakres materiału)

Dodam jeszcze że poza informatyką chcę pisać matematykę rozszerzoną i angielski rozszerzony.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Jak cie to interesuje to po prostu sie naucz, nawet jeśli nie będziesz super przygotowany do matury (ta z informatykiwcale nie jest jakaś bardzo ciężka), to będziesz umiał to co chcesz umieć

Jak cie to nie interesuje, tylko potrzebujesz do "studiów po których ktoś powiedział że dużo zarobisz", to nawet nie próbuj, bo po co?

I w sumie to tyle, mógłbym napisać wypracowanie ale po co? Całość ogranicza się do tekstu powyżej

Co do nauki
Sprawdzasz co jest na maturze i się tego uczysz
Z nauką jedynie do matury dobrze będzie rozwiązywać te testy, jak czegoś nie wiesz to sprawdzasz i czytasz trochę więcej, niż jest wymagane do zaliczenia zadania
Sprawdź jakie są zagadnienia i dodatkowo poczytaj o tym, czego jeszcze nie było
I to tyle
+1 głos
odpowiedź 10 września 2018 przez APNL Obywatel (1,440 p.)
Byłem w technikum informatycznym ale można powiedzieć, że do matury przygotowywałem się własnymi siłami. Jeśli nie czujesz się na siłach sama się  uczyć rozszerzonej informatyki i potrzebujesz czasem zapytać kogoś o radę dobrym sposobem są korepetycję przez internet. Miałem kilka takich i byłem z nich mega zadowolony.

 

Co do samej matury. Każda wygląda podobnie. Najpierw część teoretyczna, potem praktyczna. Odniosę się tylko do tej drugiej. Masz do wykonania 3 zadania. Zazwyczaj jedno robisz w Excelu, drugie w Accesie, a trzecie w języku programowania który wybierzesz sobie na deklaracji. Wykonując poprzednie matury jesteś w stanie przygotować się bez większego problemu.
+1 głos
odpowiedź 10 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli cię to interesuje i chcesz zostać programistą nie dla kasy czy dobrego zawodu ale z pasji. To polecam wziąć sobie znaleźć dobrego nauczyciela np. na portalu e-korepetycje.net . Szukasz w zależności od ceny opinii, polecam opcje online. Taka osoba będzie cię motywować i też będziesz mógł się z nią skonsultować co było dobrze a co jest źle.

Nic tak nie przygotuje cię do matury szczególnie część praktycznej co robienie arkuszy.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,396 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 477 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,591 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...