• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki. Warto? Z czego się uczyć?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,588 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rkv Nowicjusz (160 p.)
Witam!

Jestem obecnie w drugiej klasie liceum na profilu mat-fiz. Zamierzam pisać maturę rozszerzoną z matematyki, fizyki i angielskiego, a następnie postarać dostać się na jakieś dobre studia informatyczne(waham się między PW i UW). Tu się pojawia moje pytanie. Czy warto jest mi przygotowywać się dodatkowo do matury z informatyki? Z tego co się dowiedziałem, to na studia tego typu można spokojnie dostać się bez niej, ale wydaje mi się, że warto mieć jakąś asekuracje i drogę wyjścia na wypadek, gdyby jednak inne rozszerzenia nie poszył mi super(na razie jestem dobrej myśli). Dodatkowo nie wiem, czy idąc na informatykę od razu nie zostanę rzucony na głęboką wodę i nie będę musiał przerabiać materiału z liceum samodzielnie. Nie mam w szkole rozszerzonej informatyki(pomimo starań o zorganizowanie takich zajęć), więc jeśli miałbym się do niej przygotowywać, to samodzielnie. Tylko z czego? Znalazłem w internecie rekomendację podręczników z serii "Informatyka Europejczyka", lecz parę lat one już mają i nie wiem, czy zawarta tam wiedza jest zgodna z obecną maturą. Warto dodać, że znam już podstawy języka C++ i algorytmiki.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez niezalogowany
wybrane 8 stycznia 2017 przez Rkv
 
Najlepsza

Czy warto jest mi przygotowywać się dodatkowo do matury z informatyki?

Sprawdź, za co uczelnia przyznaje punkty podczas rekrutacji i będziesz znał odpowiedź na swoje pytanie. Z tego, co ja się orientuję, to nie. Uczelnie patrzą na oceny z matmy i fizyki, niektóre jeszcze z języka obcego. Tym bardziej, że pierwsze 2 semestry infy, to praktycznie sama matematyka: analiza matematyczna, matematyka dyskretna, algebra liniowa, do tego fizyka też, np. zadania nieobliczeniowe.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 1,301 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,370 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,037 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...