• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

olimpiada z Informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
488 wizyt
pytanie zadane 1 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
Witam

Aktualnie idę do klasy 3 gimnazjum i chciałbym wziąć udział i zostać laureatem aby dostać się do wymarzonego liceum lecz wiedza mojego nauczyciela w szkole kończy się na tworzeniu prezentacji i całą naukę starałem się opanować sam jaki zakres informacji jest na olimpiadzie mam podstawy html i c++ czy to wystarczy ? Proszę o przydatne linki literature oraz rady z góry dziękuje

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez niezalogowany
Masz dokłądnie taką samą sytuację jak ja (z tym, że mój nauczyciel jest bardzo dobry, co nie zmienia faktu, że wsyzstko i tak robię sam). O jakiej olimpiadzie mówisz? OIG? A może kuratoryjny konkurs na poziomie wojewódzkim?

OIG: Zadania...

Kuratoryjny: arkusze  z poprzednichh lat + excel.

Podstawy c++ to zdecydowanie za mało. Liczy się przedewszystkim algorytmika. STL'a możesz podstawy, ale sam w sobie nic ci nie da.
komentarz 1 września 2018 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
dzięki za odpowiedź :) myślałem o OIG . mam jeszcze dwa pytania :)

Czy OIG jest trudniejszy od kuratoryjnego ?

oraz

mam rozumieć że brałeś udział w olimpiadzie Czy nie wiesz czy jest gdzieś zamieszczony zakres informacji

???
komentarz 1 września 2018 przez niezalogowany
Jestem finalistą (pare % od laureata) w kuratoryjnym, w OIG nie brałem udziału, zamierzam w tym roku i przez większość wakacji robię różne zadania. Co roku jest zamieszczany na stronie OIG zakres wymaganej wiedzy. Poziom między OIG a kuratoryjnym (prynajmniej w Małopolsce, ale one są pewnie na podobnym poziomie wszędzie w PL) jest dramatycznie wysoki przeskok.
komentarz 1 września 2018 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
wow gratuluje a czy jeżeli jesteś finalistą kuratoryjnego to czy nadal masz pierszeństwo dostania się do liceów ?
komentarz 1 września 2018 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
czy możesz mi podesłać link do strony konkursu kuratoryjnego ponieważ niemogę znaleźć
komentarz 1 września 2018 przez niezalogowany
W jakim województwie?

U mnie wojewódzki konkurs jest "dyskryminowany". Laureat w każdym konkursie gwarantuje pierwszeństwo oprócz religii i informatyki... :( Ale zawsze dodaje kilka pkt do rekrutacji.
komentarz 1 września 2018 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
mazowieckie
komentarz 1 września 2018 przez n0s1gnal Użytkownik (700 p.)
OIG jest trudniejszy niż kuratoryjny, przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak w innych województwach ale w łódzkim było tak, że pierwszy etap to teoria taka ogólna, niby łatwe ale zakres teorii dosyć spory, drugi excel/word/access - nie wiem jakie zadania rozwiązujesz w szkole, ale w moim przypadku były trochę trudniejsze niż na lekcjach + accessa musiałem się nauczyć, i trzeci etap programowanie - jak dla mnie dosyć prosty, zadania były innego typu niż te olimpijskie, prostsze. Ja zostałem laureatem, i miałem pierwszeństwo w rekrutacji ;)

OIG - programowanie

Kuratoryjny - wiedza z wielu płaszczyzn ( przynajmniej moje województwo )
komentarz 1 września 2018 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli chciałbyś brać udział w OIG to polecam robić zadania algorytmiczne z serwisu pl.spoj.com czy main2.edu.pl
komentarz 1 września 2018 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
ok dziękuje :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 561 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...