• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Olimpiada Informatyczna czy nauka języka?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
561 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witajcie!

Od ok. 6mies. uczyłem się Javy. Idę teraz do ostatniej klasy gimnazjum, a ze względu na reformę i "podwójną" rekrutację (obydwa roczniki idą do Liceum w jednym momencie, więc liczba miejsc w "lepszych" szkołach będzie ograniczona) stwierdziłem, że może warto przyłożyć się do udziału w olimpiadzie informatycznej gimnazjalistów aby rekrutację mieć "z głowy". Od paru tyg. klepie w C++ (głownie spojowe algorytmy na których opiera się OIG), uczę się róznych "przydatnych" algorytmów,  struktur danych etc, , ale nie sprawia mi to takiej przyjemności jak brnięcie dalej w Javę (planowałem uczyć się pod kątem back-endu). Jak myślicie warto poświęcić rok na olimpiadę, czy lepiej przeznaczyć ten czas na naukę bardziej zaawansowanych aspektów języka, niż tylko tych potrzebnych do SPOJ'owych algorytmów?

Dzięki!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Na Twoim miejscu szedłbym w dwa kierunki jednocześnie.

Pzdr,

HumanINC
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Olimpiada nie jest prosta ale daje mega satysfacje. Ta wiedza algorytmiczna ci się nie przeterminuje. Będziesz mieć szersze spojżenie na infe i wyrobisz sobie myślenie.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Idź w Javę i poza nią skup się na przygotowaniu do egzaminu na koniec gimnazjum.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Offtop przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 689 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...