• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nietrafiony staż

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
334 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)
Cześć wszystkim,

Mam dość nietypową sprawę. Została mi zaproponowana oferta stażu w sporej firmie, gdzie trafiłem do teamu realizującego projekty w C++. Mówiłem o tym, że moja wiedza na temat C++ jest raczej podstawowa i nie mam jakiś dużych projektów zrobionych poza małymi programami i tymi na zaliczenie, jednak rekrutacja potoczyła się tak, że staż otrzymałem.

W samym biurze byłem dopiero jeden dzień, ale była to totalna załamka. Reszta kolegów z projektu (gdzie łącznie razem ze mną jest 7 osób) jest na znacznie wyższym poziomie niż ja. Brakuje mi podstaw w zrozumieniu język zwłaszcza nowych standardów.

Nie wiem co powinienem w tej sytuacji robić, czy złożyć wypowiedzenie i spróbować pójść na staż za jakiś czas, czy może też odbębnić minimalną ilość godzin wymaganych (minimum 25h tygodniowo) a resztę czasu spędzać w domu nad własną nauką.

Dodam też, że koledzy wydają się bardzo mili i wyrozumiali, jednak z powodu, że jest to mały team boje się, że będę dla nich tylko kulą u nogi i nie będę zwyczajnie potrafił wykonać powierzonego mi zadania. Planuje szczerze z nimi na ten temat pogadać, bo cały czas mam wrażenie, że rekrutacja przebiegła źle i, że zwyczajnie za mało umiem, żeby z nimi pracować.

PS: dodam jeszcze, że projekt realizowany jest tylko przez studentów, nad nami jest tylko manager teamu.

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (91,110 p.)

Nie ma co rezygnować. Skoro Cię przyjęli, to raczej widzą w Tobie potencjał. Zresztą patrząc na sposób Twojej wypowiedzi (względny ład + skromność), można wywnioskować, że masz bardzo wysokie umiejętności miękkie. Być może to był główny powód przyłączenia Cię do teamu. Pamiętaj, umiejętności programistyczne można podszkolić, charakter trudniej sformatować. Skoro zespół jest bardzo miły, to tym bardziej bym się go trzymał. Porozmawiaj z nimi, przekaż im swoje wątpliwości. Powiedz, że jesteś otwarty na krytykę i nie chcesz być dla nich ciężarem. Na koniec dodaj: dość gadania, teraz zabieram się do pracy. Coś w tym stylu. Minął dopiero jeden dzień, głupio byłoby tak rezygnować na samym początku.

1
komentarz 15 sierpnia 2018 przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)
Podejrzewam, że firma przyjęła mnie bo po prostu potrzebowała 7 osoby, rekrutacja to tylko przejrzenie CV z zapytaniem o C++ i Linuxa. Dzięki zmotywowało mnie to :D pogadam jutro z nimi i będę starał się pomagać w projektach jednocześnie dokształcając się :)
0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Jakbyś miał się czuć jak kula u nogi to by nikogo na staż nie przyjmowali. Staż nie jest po to, żebyś był jakimś mega ekspertem w pracy, na stażu masz się przede wszystkim uczyć i tyle. Twoje obawy są totalnie zbędne, wyciągnij z tego stażu jak najwięcej, bo znacznie więcej się tam nauczysz niż siedzą i ucząc się samemu.
komentarz 15 sierpnia 2018 przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)
Dzięki wielkie za te słowa, jutro powiem im wprost jaka jest sytuacja i zacznę zapieprzać zamiast się użalać nad sobą ;D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Fover3241 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Damianek1.618 Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w Offtop przez nik Obywatel (1,640 p.)

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,717 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...