• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Staż - wątpliwości.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
368 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Fover3241 Nowicjusz (230 p.)
Moja szkoła załapała się do projektu unijnego, w ramach którego uczniowie otrzymują możliwośc bezpłatnego odbycia kursów (między innymi: językowych, CISCO, IT Essentials i innych) i płatnych staży w firmach na Śląsku. Osobiście do tematu podszedłem nieco sceptycznie, gdyż jestem dopiero w 2 klasie technikum informatycznego i obawiam się, że moja wiedza jest zbyt znikoma aby rozpocząć staż w jakiejkolwiek poważnej firmie. Sam dopiero zaczynam się rozwijać w tym kierunku (1 klasa to było dla mnie narzekanie na kierunek, uważałem że się do tego nie nadaję, na szczęście udało mi się to zmienić). Zapisałem się na owy staż, ale coraz mocniej myślę, aby się z niego wypisać, gdyż jestem pełen wątpliwości, że nie jestem zbyt dobry, że zajmuję miejsce komuś kto faktycznie danej firmie się przysłuży itd. Tutaj pojawia się moje pytanie: czego powinienem się douczyć, co powtórzyć, aby nie zrobić z siebie idioty w firmie i na coś się przydać.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Po pierwsze to uważam że powinieneś bardziej wieżyc w siebie. Jeśli się dostaniesz znaczy że jesteś dobry. Po za tym na takich stażach nie wymagają od was nie wiadomo czego. Co to są za firmy które biorą udział w tym przedsięwzięciu? Wtedy byśmy byli w stanie coś może napisać o czym mógłbyś doczytać. Próbuj walcz co ci szkodzi, a możesz zyskać dużo. Nauczysz się czegos będziesz miał jakieś doświadczenie.
komentarz 21 września 2018 przez Fover3241 Nowicjusz (230 p.)
Jak na razie nie mamy pojęcia co to za firmy. Najprawdopodobniej znajdzie się tam Amister (amister.pl) i to tyle co wiemy na ten temat.
+1 głos
odpowiedź 22 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
edycja 12 października 2018 przez Szycha
Spoko, niepotrzebne się przejmujesz. W takich firmach na tych stażach czy tam praktykach, to jak dadzą Ci możliwość siadnięcia przed kompem to będzie dobrze. Ile to było osób co praktyki przeleciało na zasadzie "ojciec kolegi ma firmę" . Po za tym widzą że jesteś w technikum i czego mogą po takim uczniu wymagać. I powiem dość brutalnie szkoła jak i zwłaszcza te firmy przystąpiły do tego programu tylko po to żeby dostać jakieś bonifikaty od UE. Więc nie będzie czegoś takiego że każą Ci siąść przed kompem i pisać jakieś skomplikowane algorytmy.Dobry plus jest tego taki, że zapoznasz się trochę z barnżą, zobaczysz jak tam ludzie pracują w ten sposób bym do tego podchodził

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Damianek1.618 Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w Offtop przez nik Obywatel (1,640 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 591 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Klaudiaaa Początkujący (390 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...