• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel na darmowym hostingu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,112 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez Lunatyk Początkujący (420 p.)
Dzień dobry,

aktualnie na lokalnym komputerze tworzę prostą aplikację internetową w Laravelu i chciałbym ją potem wrzucić na jakiś darmowy hosting (jeszcze nie wybrałem, prosiłbym też o jakieś propozycje). Nie uploadowałem nigdy zwykłej strony, ani tym bardziej Laravel'a. Wystarczy wgrać jakoś wszystkie pliki i to wszystko?
Na pewno musiałbym użyć poleceń: php artisan migrate oraz php artisan db:seed. Będzie to w ogóle możliwe?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Ja kupiłem tam jakiś przydział / stronę internetową za 12 zł na rok... Postawiłem ostatnio stronę na laravelu, no i żeby wszystko to jakoś płynnie leciało kilka kroków.

1. Projekt należy wgrać na githuba
2. Z githuba sklonować na stronę
3.Na stronie za pomocą SSH należy zainstalować composera jeżeli takowego nie posiada, po czym zainstalować projekt.
4. Pamiętaj że github kasuje informacje dot. bazy także należy poprawić wszystko.
5. Stronę na serwerze obsługujesz tak samo jak na komputerze, tylko że zamiast konsolki xamppa używasz Putty ( program do łączenia się przez SSH )

Ogólnie program putty jest dla windowsa żeby się połączyć przez ssh z serwerem, inaczej tego nie zdziałasz. Jeżeli używasz linuxa, pewnie masz inne jakieś komendy inne żeby to zrobić :D  https://www.youtube.com/channel/UCrSxel4Mheo6XA8IPMA-3ZQ polecam ten kanał, Pan pracuje na linuxie i pokazuje jak się łączyć i instalować projekt. Który odcinek dokładnie już nie pamiętam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 336 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 431 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w PHP przez Maikel11 Początkujący (470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2018 w PHP przez Maikel11 Początkujący (470 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...