• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ wysylanie wiadomosci

Object Storage Arubacloud
0 głosów
696 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w C i C++ przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
witam mam pytanie... czy da sie wgl zrobic wysylanie wiadomosci przez sockety bez statycznego IP?

z tego co czytalem to nie ale prosil bym chociaz o wytlumaczenie

i jesli nie to moze jakis inny sposob zeby przesylac tekst i ewentualnie pliki
komentarz 8 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Co ma rozróżnienie na statyczny i dynamiczny IP do wysyłania wiadomości?
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
no ja czytalem ze trzeba przekierowac porty a na dynamicznym sie nie da
komentarz 8 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ale o czym piszesz, o serwerze czy kliencie? Serwer powinien mieć zewnętrzny IP, a jeśli stoi za NAT-em, powinien mieć przekierowany port. Być może chodzi Ci o dynamiczny IP na LAN-ie. Wtedy tak, taki adres powinien być statyczny, bo przecież przekierowujesz port na konkretny (lokalny) adres IP maszyny.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
chodzilo mi o serwer.. no rozumiem czyli bez statycznego ip nic nie wskuram

a jest moze inny sposob na przesylanie danych miedzy komputerami w C++? moze za posrednictem jakiegos serwera?
komentarz 8 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Przy przekierowaniu portów najprawdopodobniej nic nie wskórasz, chyba że twój router ma możliwość przekierowywania na adresy fizyczne (MAC; nie spotkałem się z czymś takim). Z drugiej strony routery mają możliwość ustawienia na sztywno IP dla danego adresu fizycznego (ustawienia DHCP), więc jak masz dostęp do ustawień routera, to problemu nie ma.

 

moze za posrednictem jakiegos serwera?

Za pośrednictwem jakiegoś serwera tak, ale przed chwilą pytałeś się właśnie o serwer. Za mało informacji podałeś...

komentarz 8 sierpnia 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
mam w routerze jakies ustawienia dhcp ale zupelnie zielony jestem mogl bym prosic o pomoc jak to ustawic.. moj router to huawei b525s

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Oczywiście że się da! To jest jak zwykle IP. Tylko jest zmienne, czyli się zmienia co reset routera. Wtedy możesz mieć problem bo IP jest inne niż wcześniej i musisz jeszcze raz dowiedzieć się jakie to jest IP. Zwykłe programy robią to tak, że wysyłają swoje dynamiczne IP po stronie klienta na serwer który MUSI mieć IP statyczne. I po wysłaniu tego IP wraz z jakimś nickiem, każdy użytkownik probojacy wysłać coś do tego użytkownika, wysyła to na serwer w stylu:

(Nick kogoś innego) ( Nick od kogo) (wiadomosc)

Np.

Ty Ja hej!

I wtedy serwer wysyła do użytkownika o IP takim jakie ma przypisane. Czyli wysyła do użytkownika o nicku "Ty" i w bazie danych ten Nick ma IP 288.499.202.818 , które zostało wysłane przez tego klienta po włączeniu aplikacji.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
Adres ip bralem ze ston typu jakie mam ip itp a kod dobry bo sprawdzalem pare razy pisalem samemu gotowce wklejalem kobinowalem jak sie da probowalem w sfml w winsock i wszędzie na lokalnym bylo ok a na zewnetnym nie dzialalo
komentarz 10 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@MsMaciek123, nic się nie stanie, jak postawi serwer na porcie 80. Po prostu przyjęte jest, że na tym porcie nasłuchują serwery HTTP.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Zayebisty, jeśli jesteś pewny swojego kodu i konfiguracji routera/firewalla, to są dwie opcje: nie masz zewnętrznego IP albo masz poblokowane porty przez ISP.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
to mozliwe ze wtedt strony pokazujace ip pokaztwaly by cos innego niz ip? no z tym drugim juz raczej nic nie zrobie.. trudno cos pogrzebie jak nie wyjdzie to trudno.. to teraz druga czesc pytania jak nie sockety i nie dziala mi przekierowywanie portow to jest jakis inny sposob na komunikacje miedzy komputerami?
komentarz 11 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

to mozliwe ze wtedt strony pokazujace ip pokaztwaly by cos innego niz ip?

Nie rozumiem, jak coś innego niż IP? Przecież te strony są od pokazywania IP. I pokazują poprawne adresy, tylko jak jesteś za NAT-em (tym od ISP), co kiedyś było dość powszechne, to połączenie z twoim serwerem z zewnątrz nie będzie możliwe.

 

jak nie sockety i nie dziala mi przekierowywanie portow to jest jakis inny sposob na komunikacje miedzy komputerami?

Pendrive, dysk przenośny, DVD :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w PHP przez Krzysztofson Użytkownik (620 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,134 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2021 w C i C++ przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 289 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...