• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie "botów" do gier przeglądarkowych/desktopowych

+1 głos
613 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w Inne języki przez Rumcajs Nowicjusz (150 p.)
Witam serdecznie. Już od dłuższego czasu interesuję się tematyką pisania botów, bardziej co prawda interesuje niż działam ale to bardziej ze względów mojej nie wiedzy. Nie znam żadnych języków programowania, co prawda kiedyś bawiłem się coś w c++ ale cała wiedza wyleciała przez upływ czasu. Ale do sedna.

Chciałbym się zająć na poważnie pisaniem botów do gier, najpierw przeglądarkowych (bo wydaje mi się iż jest to łatwiejsze) a później gdy dojdę już do jakiejś wiedzy, może do gier desktopowych.

Jednak totalnie się nie znam, jedyne co do tej pory robiłem to jakieś proste taskery w auto it na podstawie kliknij tu sprawdź piksel itp.

Za jaki język powinienem się zabrać. Słyszałem, że najlepszy byłby python jednak interesuje mnie język który nie jest tak ciężki do nauczenia ale w dalszym okresie nie będzie mnie ograniczał. Jak to robić, bardzo chętnie przygarnę jakieś linki do poradników jak co i gdzie.

Z góry dziękuję.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2018 przez Mariusz08 Nałogowiec (48,580 p.)

Słyszałem, że najlepszy byłby python jednak interesuje mnie język który nie jest tak ciężki do nauczenia

Python jest prosty, i faktycznie dobry do pisania tego typu skryptów. Jeśli chodzi o clickery to słyszałem o AutoHotKey - nie pisałem nic w nim, więc nie wypowiem się na jego temat, ale widziałem kilka dobrych opinii. Jeśli chodzi o gry przeglądarkowe, to nawet PHP może się nadawać - Symfony posiada komponent DomCrawler który może posłużyć jako narzędzie do klikania na stronie w dane przyciski.

komentarz 8 sierpnia 2018 przez Rumcajs Nowicjusz (150 p.)
Tylko właśnie problem jest w tym, że jeżeli chodzi o napisanie takiego prostego clickera to nie potrzebuję się na nowo uczyć języka bo w 20 minut w autoit potrafię napisać owy clicker a kwestią około godzinki jest dopracowanie go tak by zawsze "trafiał" tam gdzie trzeba nawet mimo iż przycisk może być losowo na mapie.

Bardziej chciałbym język w którym poświęcił bym nawet pare miesięcy intensywnej nauki ale potem byłbym w stanie napisać takiego bota który działa sobie w tle (requester tak to się chyba zwie ale nie mam pojęcia) a ja mogę spokojnie używać komputera.

Ale problem jest w tym, ze nie mam pojęcia w jakim języku mógłbym się za to zabrać a poświęcić czas w jednym po czym pod koniec dowiedzieć się, że o wiele lepiej było by coś zrobić w drugim to też szkoda.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Rumcajs Nowicjusz (150 p.)
Bardzo tobie dziękuje, właśnie szukałem czegoś takiego dla totalnego newbie.

Dzisiaj wieczorkiem przysiądę się i zacznę pythona od podstaw, a kto wie może jeszcze w tym miesiącu uda się coś podłubać przy jakimś bocie.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 70 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

65,676 zapytań

112,314 odpowiedzi

237,031 komentarzy

46,653 pasjonatów

Przeglądających: 141
Pasjonatów: 0 Gości: 141

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...