• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie gier przeglądarkowych dla dwóch osób jak np. Coin flip.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
495 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w PHP przez CP733 Początkujący (390 p.)
Chciałbym zrobić w PHP coś takiego jak Coin flip, do którego potrzeba po prostu dwóch osób i gdy owe osoby dołączą już do gry wylosuje między nimi zwycięzcę. Prosiłbym, aby ktoś naprowadził mnie jak takie coś można uzyskać, jakich narzędzi do tego potrzeba i jak się za to zabrać. Później na takiej zasadzie chciałbym zabrać się za bardziej zaawansowane gry dla również dwóch osób, dlatego chodzi mi głównie o to jak stworzyć taki "pokój" do którego gracze mogą dołączyć i się ze sobą zmierzyć.
komentarz 6 czerwca 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Możesz podać przykład takiego Coin flip ?

Jeśli chcesz robić gry multiplayer przez przeglądarkę lepiej iść w technologie node JS i web socket zaprocentuje to w przyszłości. W PHP będzie ci trudniej wykonać bardziej zaawansowane gry takie jak np szachy.
komentarz 6 czerwca 2018 przez CP733 Początkujący (390 p.)
Przykładu niestety nie mam, wiem że na ruletkach w CS:GO były takie rzeczy, po prostu jakby dwóch ludzi się spotykało i skrypt losował między nimi zwycięzcę. Ja to raczej robię w celach hobbystycznych, nie zależy mi na tworzeniu jakoś dużo bardziej zaawansowanych gier.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 4,575 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...