• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z działaniem sieci WIFI na komputerze

Object Storage Arubacloud
+1 głos
321 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez MJedi Nowicjusz (130 p.)

Witam,
Mam problem z działaniem karty sieciowej na komputerze i problem tylko występuje tylko na jednym urządzeniu, a dokładnie chodzi że co kilka pakietów z reguły ping skacze (12-2900ms) i najlepsze jest to że jak uruchomię komputer ponownie to problem się powtarza ale już z innym pingiem na przykład teraz 300, a przed uruchomieniem było 80. Już próbowałem robić formata i przeistalować system z Windows'a 10 na 7 ale problem pozostał. Już mi ręce opadają... Wie może ktoś dlaczego tak się dzieje i tylko na jednym komputerze?

PS Ping wysyłam do routera, a jak wysyłam do google to w tym samym czasie są skoki pingu.

 

komentarz 2 sierpnia 2018 przez MJedi Nowicjusz (130 p.)
Próbowałem na ubuntu 18, ale jest problem z sterownikami ze strony producenta nie działają (wyskakuje błąd), a domyśle sterowniki jakie ubuntu sam sobie zainstalował to działają tylko ma 2.4hz, ale problem z pingiem pozostaje aczkolwiek problem jest dużo rzadziej widoczny czyli jednak może być problem z routerem a nie z kartą sieciową ( Edimax EW-8822PIC ), być może na telefonie też występuję ale ile można czekać i się patrzeć w ekran (na komputerze jakoś z 30 min czekałem i wyskoczył chyba jeden raz na ubuntu, a na Windowsie 7 potrafiło co 4 sec podskoczyć do 2800 )
komentarz 2 sierpnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

sprawdź polecenie tracert

komentarz 2 sierpnia 2018 przez MJedi Nowicjusz (130 p.)
Wszystko jest normalnie do routera mam tylko 1 przeskoków( wyskoczyło max 3ms ), a do google 9 przeskoków ( do google jest max 19ms ) i wszystkie pakiety wróciły bez problemów w obu przypadkach
komentarz 2 sierpnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Może zainstaluj inne sterowniki niekoniecznie najnowsze. Prawda też jest taka że po pierwsze każde urządzenie z biegiem lat będzie działać co raz gorzej i po drugie Wi-Fi zawsze będzie powodować jakieś straty. Możesz jeszcze spróbować całkowicie zresetować router tzn. przywrócić fabryczne ustawienia (guzikiem na sprzęcie), i skonfigurować od nowa.
komentarz 2 sierpnia 2018 przez MJedi Nowicjusz (130 p.)
Tylko że są tylko te jedyne od producenta chyba że spróbuje od innego a co do routera i karty WIFI to są nowe :) router ( tp-link Archer VR400 ) wymieniany jakieś 2 miesiące temu a karta WIFI jakieś 3 miesiące, a co do przywrócenia fabrycznych ustawień to nie mam dostępu tylko mogę podpiąć się po kablu ( ale bym musiał przez ścianę się przebijać ) lub przez WIFI, a jakie tam ISP ustawienia sobie ustawił to ja nie wiem ale na początku było dobrze. No nic będę próbował dalej jakby Ci się coś przypomniało co to może być to na pewno spróbuje zrobić to :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 340 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez dequk Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Rahim Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez seba Dyskutant (8,900 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...