• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka HTML, CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
940 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w HTML i CSS przez Michał_pl Początkujący (300 p.)
Witam.

Ile czasu mniej więcej trzeba uczyć się HTML, CSS?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Ile czasu mniej więcej trzeba uczyć się HTML, CSS?

Całe życie... :)

Tutaj wciąż coś się zmienia, tak samo jak w całym "programowaniu". Kiedyś w ogóle nie myślano o RWD, pamiętam jeszcze czasy, gdzie układ robiło się na tabeli, a gdybyś mi wtedy powiedział, że na telefonie będę mógł oglądać www to bym Cię wyśmiał :)

Dzisiaj RWD to podstawa... jest masa frameworków itp. Zresztą sam zobaczysz, że wciąż będziesz poznawał coś nowego...

Ja przez długi czas nie myślałem za bardzo o tzw. dostępności stron... Niedawno zostałem do tego nieco przymuszony i szybko się zorientowałem, że moja dotychczasowa wiedza w tym zakresie to była porażka i to delikatnie mówiąc...

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Trochę słabo sprecyzowane pytanie... Wszystko zależy od tego jak łatwo przyswajasz wiedzę, czy to Twoja pasja, czy masz dużo czasu itd... Druga sprawa - co uznajemy za "nauczenie się" danego języka? HTMLa można ogarnąć dosyć szybko, wystarczy zapamiętać znaczniki i wiedzieć kiedy i jak ich użyć, ale CSS jest już dużo bardziej rozległy niż taki HTML. Po podstawach, zaczyna się prawdziwa zabawa z tym językiem, a potem responsywność, LESS, SASS, i frameworki. Więc nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: ile trwa nauka tego wszystkiego.
komentarz 27 lipca 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
ja uczyłem się tak:

HTML5->CSS...potem próbowałem zrobić własną stronę(źle wyglądała)...potem HTML->CSS->BOOTSTRAP..potem podstawy JS w 2 dni i odrazu JQUERY (kod był bardziej zrozumiały i krócej się zapisuje wszystko, chodź pisałem tylko proste funkcję)...potem SQL I PHP (próby zrobienia strony która wysyłała jakieś dane i odpierała na stronie - wtedy uczyłem się SQL I PHP około 3 miesięcy)...potem nastąpiła próba napisania własnej aplikacji w proceduralnym PHP aby mieć fundament w czystym php....potem przepisanie tej aplikacji na język obiektowy PHP+podstawy SASS... potem napisanie własnego MVC(w celu poznania jak działa ogólnie MVC i Symfony) jakiś rok nauki od pół h do 4 godzin dziennie. Głównie chodzi o to żebyś coś robił czy to czytał o języku, podglądał kody innych na githubie/gitlabie i pisał własne wymyślone aplikację. Ja spałem po 5-6 godzin,chodził do pracy i po nocach się uczyłem:)

To był ciężki rok.
komentarz 29 lipca 2018 przez wooeL Nowicjusz (200 p.)
Czym sie teraz zajmujesz ?
komentarz 29 lipca 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Wysłałem ostatnio pierwsze cv na programistę i jestem w trakcie pisania zadania:) progres niby jest :) ogólnie w pracy też zajmowałem się programowanie, ale po stronię frontedowej bardziej (w pracy robiłem to dopiero kiedy się nauczyłem w domu html,css, podstaw jq, bootstrap)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 298 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w HTML i CSS przez ammixabcd123 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 719 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Steady Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 624 wizyt
pytanie zadane 12 października 2017 w HTML i CSS przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

92,622 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,818 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...