• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja do wysyłania wiadomości

0 głosów
105 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w C# i .NET przez Rash Użytkownik (630 p.)

Dostałem do napisania pewną aplikację, aczkolwiek problem polega na tym, że technologie, z którymi muszę w tym momencie obcować, są dla mnie obce. Wcześniej cały mój prywatny czas poświęcałem na naukę JavaScript oraz innych technologii, które związane były z Front-endem. Czas mam do przyszłej środy, dlatego bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki oraz porady, od czego w ogóle powinienem zacząć. Treść zadania poniżej: 

Zaimplementuj aplikację do wysyłania wiadomości. Aplikacja powinna obsługiwać różne rodzaje wiadomości.Obecnie obsługiwanymi typami są SMS i e-mail. Aplikacja powinna oferować prosty interfejs użytkownika z następującymi wymaganiami:

• Dane wejściowe dla odbiorcy wiadomości jako ciąg (numer telefonu komórkowego lub adres e-mail)

• Wprowadzanie tekstu wiadomości

• Wybór typu wiadomości

• Wyślij przycisk

• Lista wiadomości, które zostały już wysłane, lista powinna zawierać typ wiadomości, odbiorcę i treść

Po naciśnięciu przycisku wyślij pojawi się komunikat na liście wiadomości

Aplikacja powinna być zaimplementowana w architekturze klient-serwer przy użyciu C# (asp, tsql)

Dodatkowe wymagania:

• Rozszerz projekt, więcej typów wiadomości już wkrótce
  • Wysłane wiadomości są przechowywane po stronie serwera i są dostępne po ponownym otwarciu aplikacji (plik może być używany do opisywania wiadomości
  • Preferowany wybór interfejsu użytkownika: DevExpress, jeśli nie jest to możliwe, to standardowe kontrole.
  • Nie ma potrzeby implementacji faktycznego wysyłania, wystarczy zapisać w logach / systemie, że sms lub e-mail został wysłany razem z odbiorcą i treścią wiadomości (oprócz przechowywania w bazie danych T-SQL
  • Jeśli to możliwe, stwórz testy

Przykład UI poniżej:

https://i.imgur.com/tbYCLVi.jpg

Jest jakakolwiek szansa na to, że napiszę taką aplikację w tydzień? Prosiłbym o jakieś porady i nakierowanie mnie na właściwe tory, jeśli chodzi o to, od czego powinienem zacząć, będę bardzo wdzięczny :) 

Pozdrawiam Wszystkich :) 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,500 p.)

Jest jakakolwiek szansa na to, że napiszę taką aplikację w tydzień? 

Oczywiście, nawet dość spora zważając na to, że ma to być "symulacja", tzn nie musisz wysyłać maila czy wiadomości SMS, tylko wystarczy, że zapiszesz to w bazie danych. Jako, że jesteś frontendowcem, to layout nie powinien być dla Ciebie problemem. Sam backend w tym przypadku to max 200 linii kodu, nie ma tu nic skomplikowanego, wystarczy do bazy się podłączyć i wsadzać tam odpowiednie dane, oraz je wyświetlać. Znajdź jakiś tutorial do baz danych w C# i jesteś w domu :)

komentarz 18 lipca 2018 przez Rash Użytkownik (630 p.)

Dziękuję Ci dobry człowieku za odpowiedź :) Masz może jakieś konkretne tutoriale na myśli, bo jednak muszę się sztywno trzymać w tym zadaniu wyznaczonych reguł, czyli C#, asp oraz T-SQL cheeky

komentarz 18 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,500 p.)
Nie mam. Jak to mówią, szukajcie a znajdziecie. Najlepiej szukaj tutoriala do ASP, nawet jeśli będą tam używać jakiejś innej bazy niż T-SQL to przestawienie się nie będzie zbyt trudne :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 251 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

65,753 zapytań

112,389 odpowiedzi

237,306 komentarzy

46,699 pasjonatów

Przeglądających: 240
Pasjonatów: 17 Gości: 223

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...